Smutný hrdina Tour si spravil chuť výhrou na Klasice San Sebastian

nabor

Baskická klasika San Sebastian zná svého vítěze. Stal se jím smutný hrdina Tour de France Bauke Mollema (Trek-Segafredo). Druhý dospurtoval Tony Gallopin (Lotto Soudal) a třetí Alejandro Valverde (Movistar).

Dnešní únik vytvořili Moreno Moser (Cannondale – Drapac), Przemyslaw Niemiec (Lampre – Merida), Jacques Janse Van Rensburg (Dimension Data), Jamie Roson (Caja Rural), Pirmin Lang (IAM) a Mário Costa (Lampre – Merida). Poslední dva jmenovaní odpadli ještě před začátkem přenosu.

61 kilometrů před cílem zaútočil Mikel Landa (Sky). S ním vyrazil Dario Cataldo (Astana). K nim se dotáhli ještě Alessandro De Marchi (BMC), Ilya Koshevoy (Lampre-Merida), Michael Woods (Cannondale – Drapac), David de la Cruz (Etixx – Quick Step) a Sergei Chernetckii (Katusha). Tato skupina dojela k úniku, ale tým Movistar tento pokus záhy zlikvidoval.

35 kilometrů před cílem zaútočila dvojice jezdců Cannondale – Drapac. S nimi se drželi Gianluca Brambilla (Etixx – Quick Step) a hlavně Roman Kreuziger (Tinkoff). K této skupině následně dojela další a po chvíli i peloton, který táhla Katusha.

21 kilometrů před cílem zaútočil Igor Anton (Dimension Data) a za ním jel Paolo Tiralongo (Astana), ale týmy Katusha a Movistar jejich pokus také zlikvidovaly. Na čelo následně najela ORICA-BikeExchange a dovedla balík do posledního kopce.

První nastoupil Rigoberto Uran (Cannondale – Drapac). ORICA dojela Urana a odjel Simon Yates (ORICA – BikeExchange), za kterým už vyrazil Joaquim Rodríguez (Katusha). Purito následně urval i Yatese a pokračoval s drobným náskokem sám. Za Puritem následně doskočila trojice Bauke Mollema, Alejandro Valverde a Tony Gallopin. Na vrcholu dokázal odjet Bauke Mollema a začal si budovat náskok.

Za touto čtyřkou pokračovali Simon Yates, Gianluca Brambilla, Tom-Jelte Slagter (Cannondale  -Drapac) a Nicolas Roche (Sky). K nim dojeli i Dries Devenyns (IAM) a Greg van Avermaet (BMC).

Ve skupině druhé se nespolupracovalo a Bauke Mollema dojel vítězně do cíle. Za ním dospurtovali Tony Gallopin a Alejandro Valverde. Na čtvrtém místě se rozloučil Joaquim Rodríguez. Spurt třetí skupiny ovládl Greg van Avermaet.

Češi dnes příliš vidět nebyli. Roman Kreuziger byl chvíli v jedné z útočících skupin. Petr Vakoč se ukazoval na konci balíku a Zdeněk Štybar se kamerám vyhnul.

Pořadí Klasiky San Sebastián 2016

P. Jméno Nár. Tým Věk Čas
1 Bauke MOLLEMA NED TFS 30 5:31:00
2 Tony GALLOPIN FRA LTS 28 +17
3 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP MOV 36 +17
4 Joaquim RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT 37 +22
5 Greg VAN AVERMAET BEL BMC 31 +34
6 Gianluca BRAMBILLA ITA EQS 29 +34
7 Simon YATES GBR OBE 24 +34
8 Tom Jelte SLAGTER NED CDT 27 +34
9 Nicolas ROCHE IRL SKY 32 +34
10 Dries DEVENYNS BEL IAM 33 +37