Mitchelton-Scott měl v dnešní etapě hned čtyři želízka v ohni pro celkové pořadí. A právě jedno z nich přetavil ve vítězství Damien Howson nejen v celkovém pořadí, ale i ve 4. etapě Czech Tour, když v těžké horské etapě zvítězil také! Nejlepší z českých jezdců – Adam Ťoupalík – dojel třetí.
Poslední 4. etapa Czech Tour čítala 5 vrchařských prémií, mezi které patřily zejména Dlouhé Stráně, Červenohorské sedlo a Lyra. Horská etapa vedla z Mohelnice do Šternberku a čítala přes 2800 výškových metrů. Šternberk si jezdci užili hned 4x na závěrečných okruzích.
2x únik na Dlouhé stráně
I dnes se závodilo hned od začátku a únik vytvořili jezdci: Cédric Beullens (Sport Vlaanderen-Baloise), Max Kanter (Sunweb), David Per (Adria Mobil), Théry Schir (Swiss Racing Academy) a později i Alexander Richardson (Alpecin-Fenix). S náskokem téměř 5 minut začali stoupat na Dlouhé Stráně. Z pelotonu však vyrazila šestice jezdců a až na vrchol se jim náskok dovézt nepodařilo. Prémii pro sebe uzmul Janež Brajkovič (Adria Mobil) před Koenem Bouwmanem (Jumbo-Visma).
Při stoupání na Červenohorské sedlo zůstali v čele jen tři závodníci: Jimmy Janssens (Alpecin-Fenix), Felix Gall (Sunweb) a Riccardo Zoidl (Felbermayr-Simplon Wels). Poslední jmenovaný přejel vrchol nejrychleji. Později ho potkal defekt a musel měnit kolo. Rychle se však dostal zpět do úniku a společně drželi náskok tří minut před pelotonem.
Elkov stahuje náskok
Elkov-Kasper se staral o tempo pelotonu a postupně uprchlíky stahoval až na závěrečné 4 okruhy ve Šternberku, kde se na čele vytvořila pětadvacetičlenná skupinka jezdců. Z té se v posledním kole utrhl Damien Howson z Mitchelton-Scott a vyhrál před Markusem Hoelgaardem nejen etapu, ale i celý závod. Se ztrátou 9 vteřin za nimi dojel Adam Ťoupalík z Elkov-Kasper.
Puntíkovaný dres vrchařské soutěže potvrdil nejen v dnešní etapě Koen Bouwman (Jumbo-Visma). Bodovací soutěž opanoval Jordi Meeus (SEG Racing Academy), který letošní ročník vyhrál dvě etapy.
Co nejvíce potěší české fanoušky, je vítězství Jakuba Otruby (Elkov-Kasper) v klasifikaci mladých jezdců do 23 let a dělené 1. místo Elkov-Kasper s Alpecin-Fenix v klasifikaci nejlepších týmů.
Další čeští závodníci: 9. Petr Vakoč, 17. Jakub Otruba, 22. Michael Kukrle
Foto: FB Czech Tour (Jan Brychta)
Czech Cycling Tour 2020, 4. etapa
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Damien Howson | MTS | 4:24:44 | |
2 | Markus Hoelgaard | UXT | + 0:00:00 | |
3 | Adam Ťoupalík | ELK | + 0:00:09 | |
4 | Pascal Eenkhoorn | TJV | + 0:00:09 | |
5 | Jack Bauer | MTS | + 0:00:09 | |
6 | Mauro Schmid | LPC | + 0:00:09 | |
7 | Grega Bole | TBM | + 0:00:09 | |
8 | Sjoerd Bax | MET | + 0:00:09 | |
9 | Petr Vakoč | AFC | + 0:00:09 | |
10 | Fabio Van Den Bossche | SVB | + 0:00:09 | |
17 | Jakub Otruba | ELK | + 0:00:09 | |
22 | Michael Kukrle | ELK | + 0:00:26 | |
38 | Petr Kelemen | CZE | + 0:03:11 | |
43 | Jan Bárta | ELK | + 0:03:11 | |
48 | Vojtěch Řepa | CZE | + 0:03:15 | |
57 | Dominik Neuman | ELK | + 0:06:39 | |
58 | Michal Schlegel | ELK | + 0:06:39 | |
80 | Karel Hník | ELK | + 0:14:37 | |
DNF | Erik Baška | BOH | ||
DNF | Juraj Sagan | BOH | ||
DNF | Karel Vacek | CZE | ||
DNF | Daniel Turek | CZE | ||
DNF | Tomáš Bárta | CZE | ||
DNF | Michal Procházka | CZE |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Damien Howson | MTS | 14:44:35 | |
2 | Jack Bauer | MTS | + 0:00:19 | |
3 | Markus Hoelgaard | UXT | + 0:00:29 | |
4 | Adam Ťoupalík | ELK | + 0:00:43 | |
5 | Chad Haga | SUN | + 0:00:44 | |
6 | Jakub Otruba | ELK | + 0:00:47 | |
7 | Koen Bouwman | TJV | + 0:00:47 | |
8 | Pascal Eenkhoorn | TJV | + 0:00:48 | |
9 | Petr Vakoč | AFC | + 0:00:55 | |
10 | Otto Vergaerde | AFC | + 0:00:58 | |
11 | Jan Tratnik | TBM | + 0:01:02 | |
12 | Michael Kukrle | ELK | + 0:01:02 | |
13 | Grega Bole | TBM | + 0:01:02 | |
14 | Marco Frigo | SEG | + 0:01:04 | |
15 | Jimmy Janssens | AFC | + 0:01:09 | |
16 | Ide Schelling | BOH | + 0:01:12 | |
17 | Fabio Van Den Bossche | SVB | + 0:01:18 | |
18 | Mauro Schmid | LPC | + 0:01:25 | |
19 | Sjoerd Bax | MET | + 0:01:28 | |
20 | Torstein Træen | UXT | + 0:01:33 | |
21 | Kenneth Van Rooy | SVB | + 0:01:35 | |
22 | Jordi Warlop | SVB | + 0:01:35 | |
23 | Alexander Krieger | AFC | + 0:02:00 | |
24 | Michael Hepburn | MTS | + 0:02:30 | |
25 | Pawel Poljański | BOH | + 0:02:33 | |
26 | Jan Maas | LPC | + 0:02:44 | |
27 | Marijn Berg | MET | + 0:03:11 | |
28 | Janez Brajkovič | ADR | + 0:03:12 | |
29 | Dimitri Peyskens | WVA | + 0:03:36 | |
30 | Milan Menten | SVB | + 0:03:39 | |
31 | Jan Bárta | ELK | + 0:03:49 | |
32 | Kenny Molly | WVA | + 0:03:58 | |
33 | Stan Van Tricht | SEG | + 0:04:06 | |
34 | Daan Hoole | SEG | + 0:04:08 | |
35 | Yukiya Arashiro | TBM | + 0:04:08 | |
36 | Victor Campenaerts | NTT | + 0:04:20 | |
37 | Cédric Beullens | SVB | + 0:04:22 | |
38 | Petr Kelemen | CZE | + 0:04:27 | |
39 | Jesper Asselman | MET | + 0:04:30 | |
40 | Mattias Skjelmose | LPC | + 0:04:31 | |
41 | Théry Schir | SRA | + 0:04:37 | |
42 | Corey Davis | PBS | + 0:04:53 | |
43 | Tom Wirtgen | WVA | + 0:04:55 | |
44 | Michael Storer | SUN | + 0:05:05 | |
45 | Szymon Rekita | LPC | + 0:05:14 | |
46 | Stefan Rabitsch | RSW | + 0:05:15 | |
47 | Jens Dool | MET | + 0:05:17 | |
48 | Matteo Sobrero | NTT | + 0:05:28 | |
49 | Nico Denz | SUN | + 0:05:30 | |
50 | Vojtěch Řepa | CZE | + 0:05:50 | |
51 | Paweł Cieślik | VOS | + 0:06:24 | |
52 | Kristjan Hočevar | ADR | + 0:06:24 | |
53 | Dominik Neuman | ELK | + 0:07:17 | |
54 | Michal Schlegel | ELK | + 0:07:17 | |
55 | Jonas Abrahamsen | UXT | + 0:08:08 | |
56 | David Per | ADR | + 0:08:27 | |
57 | Žiga Grošelj | RSW | + 0:08:39 | |
58 | Michael Heßmann | TJV | + 0:09:10 | |
59 | Riccardo Zoidl | RSW | + 0:11:48 | |
60 | Adam Stachowiak | VOS | + 0:12:08 | |
61 | Cyrille Thièry | SRA | + 0:12:33 | |
62 | Philipp Walsleben | AFC | + 0:12:56 | |
63 | Stef Krul | MET | + 0:13:10 | |
64 | Domen Novak | TBM | + 0:13:49 | |
65 | Miká Heming | PBS | + 0:14:39 | |
66 | Kaden Groves | MTS | + 0:14:47 | |
67 | Jordi Meeus | SEG | + 0:15:11 | |
68 | Karel Hník | ELK | + 0:15:15 | |
69 | Max Kanter | SUN | + 0:15:36 | |
70 | Amaury Capiot | SVB | + 0:15:46 | |
71 | Lukas Rüegg | SRA | + 0:16:03 | |
72 | Alexander Tarlton | LKH | + 0:16:08 | |
73 | Jan Hügger | LKH | + 0:16:08 | |
74 | Yannik Achterberg | PBS | + 0:16:34 | |
75 | Moran Vermeulen | RSW | + 0:16:37 | |
76 | Felix Gall | SUN | + 0:16:47 | |
77 | Matthias Mangertseder | PBS | + 0:17:55 | |
78 | Yves Lütolf | SRA | + 0:18:39 | |
79 | Maarten Wynants | TJV | + 0:19:32 | |
80 | Sven Burger | SEG | + 0:19:33 | |
81 | Luka Pibernik | TBM | + 0:21:41 | |
82 | Owen Geleijn | TJV | + 0:22:40 | |
83 | Thimo Willems | SVB | + 0:24:06 | |
84 | Adne Koster | MET | + 0:33:39 | |
85 | Patrick Haller | LPC | + 0:41:11 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Koen Bouwman | TJV | 41 | |
2 | Thimo Willems | SVB | 19 | |
3 | Chad Haga | SUN | 18 | |
4 | Jimmy Janssens | AFC | 17 | |
5 | Felix Gall | SUN | 17 | |
6 | Riccardo Zoidl | RSW | 16 | |
7 | Damien Howson | MTS | 16 | |
8 | Jack Bauer | MTS | 16 | |
9 | Yannik Achterberg | PBS | 9 | |
10 | Pascal Eenkhoorn | TJV | 7 | |
11 | Vojtěch Řepa | CZE | 6 | |
12 | Markus Hoelgaard | UXT | 5 | |
13 | Torstein Træen | UXT | 5 | |
14 | Janez Brajkovič | ADR | 5 | |
15 | Marco Frigo | SEG | 4 | |
16 | Jordi Warlop | SVB | 3 | |
17 | Michael Hepburn | MTS | 3 | |
18 | Szymon Rekita | LPC | 3 | |
19 | Grega Bole | TBM | 2 | |
20 | Michal Schlegel | ELK | 2 | |
21 | Jonas Abrahamsen | UXT | 2 | |
22 | Max Kanter | SUN | 2 | |
23 | Mauro Schmid | LPC | 1 | |
24 | Nico Denz | SUN | 1 | |
25 | Domen Novak | TBM | 1 | |
26 | Owen Geleijn | TJV | 1 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Jordi Meeus | SEG | 51 | |
2 | Max Kanter | SUN | 36 | |
3 | Pascal Eenkhoorn | TJV | 32 | |
4 | Markus Hoelgaard | UXT | 28 | |
5 | Damien Howson | MTS | 25 | |
6 | Amaury Capiot | SVB | 21 | |
7 | Kenneth Van Rooy | SVB | 19 | |
8 | Adam Ťoupalík | ELK | 17 | |
9 | Petr Vakoč | AFC | 12 | |
10 | Jack Bauer | MTS | 12 | |
11 | Koen Bouwman | TJV | 11 | |
12 | Jimmy Janssens | AFC | 10 | |
13 | Mauro Schmid | LPC | 10 | |
14 | Grega Bole | TBM | 9 | |
15 | Fabio Van Den Bossche | SVB | 9 | |
16 | Sjoerd Bax | MET | 8 | |
17 | Dominik Neuman | ELK | 8 | |
18 | Théry Schir | SRA | 7 | |
19 | Nico Denz | SUN | 7 | |
20 | Kaden Groves | MTS | 6 | |
21 | Marco Frigo | SEG | 5 | |
22 | Jordi Warlop | SVB | 5 | |
23 | Chad Haga | SUN | 4 | |
24 | Matteo Sobrero | NTT | 4 | |
25 | Riccardo Zoidl | RSW | 4 | |
26 | Felix Gall | SUN | 4 | |
27 | Otto Vergaerde | AFC | 3 | |
28 | Michael Kukrle | ELK | 3 | |
29 | Jesper Asselman | MET | 3 | |
30 | Vojtěch Řepa | CZE | 3 | |
31 | Thimo Willems | SVB | 3 | |
32 | Milan Menten | SVB | 1 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Jakub Otruba | ELK | 14:45:22 | |
2 | Marco Frigo | SEG | + 0:00:17 | |
3 | Ide Schelling | BOH | + 0:00:25 | |
4 | Fabio Van Den Bossche | SVB | + 0:00:31 | |
5 | Mauro Schmid | LPC | + 0:00:38 | |
6 | Marijn Berg | MET | + 0:02:24 | |
7 | Stan Van Tricht | SEG | + 0:03:19 | |
8 | Daan Hoole | SEG | + 0:03:21 | |
9 | Petr Kelemen | CZE | + 0:03:40 | |
10 | Mattias Skjelmose | LPC | + 0:03:44 | |
11 | Jens Dool | MET | + 0:04:30 | |
12 | Vojtěch Řepa | CZE | + 0:05:03 | |
13 | Kristjan Hočevar | ADR | + 0:05:37 | |
14 | Michael Heßmann | TJV | + 0:08:23 | |
15 | Miká Heming | PBS | + 0:13:52 | |
16 | Kaden Groves | MTS | + 0:14:00 | |
17 | Jordi Meeus | SEG | + 0:14:24 | |
18 | Alexander Tarlton | LKH | + 0:15:21 | |
19 | Jan Hügger | LKH | + 0:15:21 | |
20 | Felix Gall | SUN | + 0:16:00 | |
21 | Matthias Mangertseder | PBS | + 0:17:08 | |
22 | Owen Geleijn | TJV | + 0:21:53 | |
23 | Adne Koster | MET | + 0:32:52 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Elkov - Kasper | ELK | 43:35:49 | |
2 | Alpecin - Fenix | AFC | + 0:00:00 | |
3 | Sport Vlaanderen - Baloise | SVB | + 0:00:31 | |
4 | Bahrain - McLaren | TBM | + 0:00:40 | |
5 | Mitchelton - Scott | MTS | + 0:00:49 | |
6 | Jumbo - Visma | TJV | + 0:03:13 | |
7 | Uno-X Pro Cycling Team | UXT | + 0:03:22 | |
8 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | MET | + 0:03:48 | |
9 | Leopard Pro Cycling | LPC | + 0:04:46 | |
10 | SEG Racing Academy | SEG | + 0:06:06 | |
11 | Bingoal - Wallonie Bruxelles | WVA | + 0:07:39 | |
12 | Team Sunweb | SUN | + 0:08:52 | |
13 | Adria Mobil | ADR | + 0:11:44 | |
14 | Team Felbermayr - Simplon Wels | RSW | + 0:19:02 | |
15 | Swiss Racing Academy | SRA | + 0:25:50 | |
16 | Maloja Pushbikers | PBS | + 0:30:50 |