Propršený den na Pustevnách

Dvojitý výšlap na Pustevny museli dnes absolvovat cyklisté při druhé etapě Czech Tour. S drobným náskokem zvítězil Němec Lipowitz z Bory, který se vzdálil dvěma Norům Hagenesovi (Jumbo-Visma) a Johannessovi (UnoX).

Na olomouckém Horním náměstí odstartovala druhá etapa krátce před polednem. Na závodníky čekal deštivý den, 167 km a téměř 2800 nastoupaných metrů.  Nejaktivněji jel stejně jako včera Matěj Zahálka, který se dostal do vedení ve vrchařské soutěži a dlouho jel před pelotonem. Bohužel šest kilometrů před cílem byla jeho skupina dostižena hlavní skupinou taženou nizozemskou stájí Jumbo. Z vysokého tempa nastoupil Florian Lipowitz z Bory, kterému jel hned za zadním kolem Hagenes. Dvojice postupně navyšovala náskok, a nakonec si na posledních desítkách metrů zasprintovali o vítězství. Více sil v deštivém dnu pošetřil Lipowitz, který Nora udolal o dvě sekundy. Němec se stal také novým průběžným lídrem.

Česká stopa

Kromě mezi uprchlíky jedoucího Matěje Zahálky byli dnes vidět i další Češi. Adam Ťoupalík (Elkov Kasper) a Jakub Otruba, kteří dojeli ve skupině na čtvrtém, respektive osmém místě a posunuli se do desítky v průběžném pořadí.

Zdroj: CzechTour