Cyklistické hvězdy na moravském venkově

nabor

První etapou dnes v Prostějově odstartoval letošní ročník Czech Tour, na které se letos objevil i čtyřnásobný vítěz francouzské Tour Chris Froome ze stáje Israel PremierTech. První etapa mezi Prostějovem a Uničovem vyvrcholila dle očekávání hromadným spurtem, ve kterém díky pomoci Ricka Zabela zvítězil Itamar Einhorn z ISP.

Přes sto šedesát závodních kilometrů dnes čekalo na závodníky. I přes náročnost profilu v první polovině trasy se od pelotonu odtrhla jen trojice s domácím Matějem Zahálkou, který vybojoval pro hradecký tým Elkov Kasper cenu pro největšího bojovníka. Puntíkatý trikot získal po jízdě před pelotonem Johannes Staune-Mittet (Jumbo – Visma).

Stáj Israel PremierTech

Po 70 kilometrech byli jezdci spolu v jedné skupině, a i přes několik útoků pospolu vydrželi až do cílového města, kde se po prvním průjezdu cílem jelo závěrečné 12kilometrové kolo. V cíli s jasným rozdílem zvítězil Itamar Einhorn.

Lov na Froomeyho

Podpis na žlutý dres nesmí chbět

Nepochybně největší hvězdou na startu je již zmiňovaný Froome, na kterého si počkala řada fanoušků. Při příjezdu jeho celku vznikl okolo něho velký dav, který podával Chrisovi fixy, fotky, památníčky, helmy, kola a dokonce i děti k podpisu. Froomovi po deseti minutách došel čas a musel na podium kvůli týmové prezentaci. Slavnostní start také nestihl a vyrazil přibližně minutu po prvních a musel celý peloton dojíždět.

 

Foto: Czech Tour a Jan Vališ