Zvýší Sagan v Angers svůj náskok?

nabor

Tři nejdelší etapy Tour jsou v itineráři poskládané pěkně za sebou. Cesta na hornatý jih Francie začíná dnešní zkouškou vhodnou především pro spurtery.

Profil 3. etapa Tour de France 2016Čtvrtý červenec má ve francouzské historii významnou tenisovou stopu. Narodil se na něj Henri Lecomte a před 78 lety zemřela „Bohyně“, po níž je dodnes pojmenován druhý dvorec French Open – Court Suzanne-Lenglen. Letos je čtvrtý červenec datem, kdy peloton Tour de France opustí startovní region a z Granville zamíří vstříc prvnímu velkému etapovému městu – stopadesátitisícovému Angers. Jeho dominantou je hrad Château d’Angers, jenž v současnosti slouží jako největší muzeum středověkých tapiserií na světě.

Ve hře bude jediný vrchařský bod, ale profil není žádná přímka. Nohám bude bez ustání klást do cesty malá stoupání a klesáníčka, při délce etapy 223,5 kilometrů nic příjemného. Sprchnout by mělo jen z přeháněk a čím méně, tím lépe, neb na posledních kilometrech znovu najdeme dvě řízné zatáčky.

Favorita etapy napovídá průjezd Fougères na 87,5. kilometru. Není to ani rok, co tu měl ruce nad hlavou Mark Cavendish. Cílová rovinka je mírně nakloněná, ale 3 % nejsou něčím, co by grandtourového jezdce zastavilo. Ve hře o etapovou výhru nebudou chybět ani Kittel, Greipel, Coquard, Groenewegen, Kristoff či Theuns.

Peter Sagan vstupuje do třetího dne Tour s osmi vteřinami k dobru a pokud se mu podaří dojet mezi nejlepšími třemi, náskok na Alaphilippa, jenž do spurtu nepůjde, zas o trochu naroste.

Značná délka etapy zkracuje čas na zasílání tipů do soutěže. Ten vyprší v 11:45. Přímý přenos tentokrát nejdříve od druhé odpolední.

3 KOMENTÁŘE

  1. Peter skvěla prace a úžasný ambasador cyklistiky. Pokud Alberto nebude 100% fit, měl by tým začít dělat na Romana pro celkové poradi. A Peter si zelené triko doveze.

  2. Áno,pripájam sa a som veľmi rád,že práve Roman mu pomohol…všetci ostatní mimo jedného boli vzadu pri Contadorovi.Je na zváženie,komu pomáhať a či vlastne Alberto má po tom nešťastnom páde hned‘ v 1. etape (?!) vôbec šancu miešať karty vpredu.Som si ale istý,že Peťo si ale ten Zelený dres ustráži-Peťo ideš!

  3. Konečne mu niekto aj pomohol a potiahol ho a som rád, že to bol Čech… Ak to bude takto pokračovať ďalej, tak môže Peťo dosiahnuť pekný výsledok a obháji zelený dres, čo mu aj prajem, len sa všetci nemôžu teraz zameriať iba na jedneho jazdca…. Držím palec a nech Vám to všetkým šľape. Drž sa Peťo a ďakujem, že reprezentuješ Slovensko najlepšie ako vieš. Aj keď Slovensko Ti to opetuje iba formou fanúšikov.

Comments are closed.