Pády první etapy, dlouhá ošetřování, cesta do nemocnice, přesto všichni pokračují

nabor

Během včerejšího dne jsme viděli hned několik pádů. Nejhorší z nich byly dva. Nejprve havárie Alberta Contadora na jednom z kruhových objezdů a poté v cíli, kdy Michael Mørkøv (Katusha) zavadil o bariéru a způsobil hromadný pád, kterým zabránil v souboji o výhru Dylanu Groenewegenovi (LottoNL-Jumbo) nebo Johnu Degenkolbovi (Giant – Alpecin).

Hávarie Alberta Contadora

Tento incident se stal 78 kilometrů před cílem, když měl peloton únik na dosah a projížděl jedním z kruhových objezdů. Alberto Contador nezvládl průjezd, sklouzlo mu kolo a poroučel se na obrubník. Přes něj následně přeletěli Brent Bookwalter (BMC) a Luke Rowe (Sky).

Nejhůře dopadl Contador, sice okamžitě naskočil na kolo, ale byl podřený a na kole nevypadal vůbec dobře. Okamžitě se k němu vrátil celý tým Tinkoff, až na Petra Sagana, který šetřil síly do sprintu, a Romana Kreuzigera – zde Tinkoff ukázal, kdo je druhým lídrem závodu, protože ve hře byla varianta, že by Contador mohl i odstoupit, proto nechali Romana v pelotonu.

Alberto se do balíku vrátil i díky pomoci Fabaiana Cancellary, který celý peloton zpomalil, Contador následně přijel k lékařskému vozu, který ho dlouhou dobu ošetřoval a obvazoval mu rány.

https://www.youtube.com/watch?v=9YP0zQtAXkY

 

Hromadný pád v cíli

Jak tomu u hromadných dojezdů bývá „zvykem”, tak ani včera se pelotonu v cílové rovince pád nevyhnul. Příčinou včerejšího karambolu bylo patrně to, že Michael Mørkøv zavadil o bariéru, spadl do cesty a přes něj spadlo několik dalších lidí, včetně Sama Bennetta (Bora-Argon 18), který nemohl spurtovat. Ale i další jezdci zůstali za pádem a o souboj o žlutý dres byli ochuzeni. Například John Degenkolb, Michael Matthews (ORICA-BikeExchange) a Dylan Groenewegen.

Nejhůře dopadl právě Mørkøv, který z cíle putoval do nemocnice, ale podle slov vlastních i týmu se pokusí pokračovat.

https://www.youtube.com/watch?v=7Viey81Lg90

Českým závodníkům se pády naštěstí vyhnuly, ale Roman Kreuziger měl k oběma hodně blízko.

Sam Bennett
Sam Bennett z Bory