Zvlněná jízda do Imoly


Etapa, která by svým tempem mohla připomínat závod Formule 1, bude končit na okruhu v Imole. Peloton čeká krátká, kopcovitá, dynamická jízda.

Poměrně atypicky působí profil 11. etapy. Začne se ve Forlì, tedy místě včerejšího dojezdu, a peloton poté obepíše jakési dvojité w, aby po 153 kilometrech dorazil do Imoly. V závěru jej čekají okruhy, okořeněné prémií čtvrté kategorie Tre Monti (4,3 km, 4,4 %). Právě ta bude na cestě bez extrémních sklonů, zato takřka bez roviny, největší výzvou, ačkoli v profilu najdeme i dvě „trojky“. Naposledy se totiž na Tre Monti bude dojíždět jen 7,6 kilometrů před cílem.

Počasí by mělo být poměrně příjemné, hrozí ale bouřky a ty by v rychlém závěru mohly znamenat velkou nepříjemnost.

11. etapa Gira končí na okruhu Imola
11. etapa Gira končí na okruhu Imola

Dnešek by mohl být znovu dnem Oricy. Ta po troše odpočinku může sázet jak na Matthewse, tak na Gerranse. Duo australské stáje ale budou prohánět další milovníci agresivní jízdy jako Gilbert, Felline, Ulissi či dosud spíše paběrkující Lobato.

Lze si představit i senzační úspěch úniku druhý den v řadě, tento scénář by však pravděpodobným mohl učinit jen výraznější déšť.

Etapa začíná ve 14:30 a velmi zajímavý bude už její úvod. Ani ne po 8 kilometrech bude na programu první rychlostní prémie. Dojezd je očekáván ve čtvrt na šest a měl by být opravdu atraktivní.

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.