Ztenčené pole spurterů poměří síly v Troyes

nabor

216 kilometrů dlouhá šestá etapa Tour de France 2017 nabídne naprosto plochý dojezd. Jak se projeví rostoucí únava, absence Sagana a Cavendishe a další následky kolizí ze čtvrté etapy?

6. etapa profil Tour de France 2017Z Vogéz Tour zamíří na západ, ne tak daleko od Paříže (odkud se do Troyes jezdí menší jarní klasika). Vítr vanoucí z levého boku nejspíš nebude dost silný, aby nadělal pelotonu problémy, a už vůbec ne dost silný, aby mu ulehčil od úmorného horka a pocitových teplot blížícím se čtyřicítce. Ve spojení s plochým profilem nebude mít únik prakticky žádnou šanci a účast v něm tak bude spíše z povinnosti.

Troyes - hrázděné domy - 6. etapa Tour de France 2017Troyes jako takové ovšem vůbec není marnou destinací. Pokud se tu právě nejede Tour, turisty sem láká centrum plné zachovalých hrázděných domů ze 16. století. Ještě předtím, během stoleté války, si město vysloužilo své místo v historii díky tzv. Smlouvě z Troyes. Nejde však zrovna o chloubu francouzských dějin, neboť Francouzi celý konflikt sice vyhráli, to ale až 33 let poté, co dokumentem podepsaným 21. května 1420 připadla dědičná francouzská koruna vládci Anglie.

Tour teď trápí docela jiné konflikty, zejména ty ze čtvrté etapy. Sagan a Cavendish dojeli. Bourali spurteři Groenewegen, Degenkolb, Swift a Dion Smith a rozjížděči Wagner (Groenewegen), Guarnieri (Démare) a Trentin (Kittel). A jsou tu i dopady mentální – ať už podvědomý strach, či naštvanost (Bouhanni). Jistotou by i v této nejisté době chtěl zůstat Marcel Kittel. Vítězstvím v etapě by mohl Arnauda Démara připravit o zelený dres.

Vedle této dvojice a brzdícího Bouhanniho budou favority etapy Greipel (pro něhož jsou pády dvojnásobným mentálním testem – vedle zkušeností má „Gorila“ i děti), Kristoff, Matthews, Groenewegen, Colbrelli, McLay či dva „osvobození“ domestici, Saganův pomocník Selig a Cavendishův kamarád Renshaw (včerejší velká aktivita nenapovídá zapojení Boassona Hagena do spurtu).

Šestá etapa Tour de France 2017 začne ve 12:05 a neutrální zóna nebude právě krátká. Nicméně zapnete-li televizor ve 12:25, na vybraných stanicích akci již uvidíte. Střední odhad dojezdu až v 17:33, etapa by měla být kvůli horku a patrně slabému úniku pomalá. Jaký je váš favorit šesté etapy? Podělte se s námi na Facebooku, kde pokračuje naše soutěž.