Slagter si dospurtoval pro vítězství, Vanmarcke stále vede

Druhá etapa přinesla v závěru spurt pouze čtyř jezdců. Nejrychlejší z nich byl Tom-Jelte Slagter (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team), který dokázal pokořit i druhého z úvodního prologu Miguela Ángela Lópeze (Astana Pro Team). Sep Vanmarcke, stájový kolega vítěze, ztratil pouze 9 vteřin a zůstal tak v čele celkové klasifikace.

Druhá etapa zamířila od hlavního města Rakouska – Vídně směrem na severozápad do Pöggstallu. Celkově měli jezdci naplánováno 199,6 kilometrů, přičemž v závěru je čekal výstup na Jasenegg, a to rovnou třikrát. Dvakrát z toho byla ovšem vrchařská prémie druhé kategorie, průměrné stoupání na tento vrchol činilo 20%.

V úvodu ujela pětice ve složení: Marcel Neuhauser (Team Felbermayer Simplon Wels), Dennis Paulus (Hrinkow Advarics Cycleang), Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice), Sebastian Schönberger (Tirol Cycling Team) a Helmut Trettwer (WSA-Greenlife).

Závodníci dostali dostatek prostoru k seberealizaci protože je peloton udržoval na distanc tří a půl minut. Při prvním průjezdem cíle byla skupina dostižena a začalo se závodit od znovu. To přišlo na řadu posledních 12 kilometrů s těžkým stoupáním.

V posledním kole se oddělila čtveřice Tom-Jelte SlagterMigual Ángel López, Mekseb Debesay (Dimension Data), Martijn Tusveld (Roompot – Nederlandse Loterij). A vybudovala si nepatrný náskok, který ji vydržel až do cíle. Ve finiši skupinky byl nejrychlejší prvně jmenovaný člen stáje Cannondale – Tom-Jelte Slagter.

O devět sekund později dovedl do cíle skupinu Sep Vanmarcke ( Cannondale-Drapac Pro Cycling Team), čímž si potvrdil pozici na čele celkové klasifikaci. V hlavní skupině dojel mimo jiné i Slovák Marek Čanecký (Amplatz – BMC) či Čech Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice). Druhý zástupce české cyklistiky Daniel Turek (Israel Cycling Academy) dojel na 62. místě se ztrátou 4:45.