Zklamání fanoušků, Bradley Wiggins nebyl nominován na Tour de France 2014.


Pro mnoho fanoušků Tour de France 2014 je to naprosto zdrcující zpráva, Bradley Wiggins nebyl nominován!!

Cyklista takového formátu, vítěz Tour z roku 2011 se nevešel do nominace týmu Sky. Je to smutné, ale asi má stáj Sky pro to důvod. Tým je sestaven pro lídra Chrise Frooma, který bude obhajovat loňské vítězství.

Nominováni byli, Chris Froome, Richie Porte, Geraint Thomas, Mikel Nieve, Vasil Kiryienka, David Lopez, Bernhard Eisel, Xabier Zandio a Danny Pate.

Již delší dobu prosakovaly zprávy, že Chris Froome, si jako lídr, vybírá své spolujezdce. A, že s Bradley Wigginsem zřejmě nepočítá. Nemoci a dlouhotrvající zranění některých cyklistů, hrály velkou roli při výběru. Tým Sky byl centrem mnoha veřejných debat v poslední době.

Generální ředitel týmu Sky Dave Brailsford se vyjádřil :

„ Je to velmi, velmi těžké rozhodnutí. Bradley Wiggins byl veliký bojovník, je velký mistr. Ale mým úkolem je vybrat tým k vítězství. Tým Sky se vrací na Tour jako úřadující mistr. Těšíme se, že vyhrajeme žlutý trikot po třetí, za poslední tři roky. Podruhé za sebou pro Chris Frooma. Obhajující šampion Chris Froome je výjimečný talent, geniální etapový závodník , který určitě dobře povede svůj tým.

„Víme, jak těžké je vyhrát tento závod. Má naprosto soustředěný a pečlivě postavený tým. S poměrem jezdců, aby měli tu nejlepší šanci na vítězství. Každý jezdec byl vybrán hrát určitou roli, která bude zahrnovat celkovou oběť a odhodlání.
Ambicí týmu je dosáhnout na Champs-Élysées vítězství- žlutého trikotu „

Rozhodnutí týmu Sky nelze, více, než respektovat. My fanoušci se budeme těšit na vynikající formu cyklistů na Tour de France 2014.