Závěrečnou etapu závodu Kolem Katalánska vyhrál Simon Yates, celkové vedení uhájil Valverde

nabor

Poslední etapu závodu Kolem Katalánska vyhrál Simon Yates. Těžký pád utrpěl druhý muž průběžného pořadí Egan Bernal a závod nedokončil. Alejandro Valverde zvítězil celkově.

Jhonatan Narvarez (Quick-Step Floors), Johannes Fröhlinger (Sunweb), Pierre Rolland (EF Education First), Willie Smit (Katusha-Alpecin), Matej Mohorič (Bahrain-Merida), Bram Tankink (LottoNL-Jumbo), Nick Schultz (Caja Rural) a Pablo Torres (Burgos BH) nastoupili krátce po startu a vytvořili tak denní únik. V tomto složení najeli na první z osmi okruhů přes krátké stoupání Montjüic uvnitř Barcelony. Krátce poté se k nim připojil Daryl Impey.

Peloton se začal vedoucí skupině rychle blížit, a tak nastoupili Narvaez, Mohorič a Schulz. Zbytek úniku byl rychle dostižen. Z pelotonu vzápětí ujeli Marc Soler (Movistar), Enric Mas (Quick Step Floors), Sergio Henao (Team Sky) a Simon Yates (Michelton-Scott). Tito jezdci rychle dojeli trojici vpředu. Na toto již musel reagovat Alejandro Valverde. Průběžně vedoucí závodník vyrazil z pelotonu, ale na jeho zadním kole zůstal přilepený Egan Bernal. Rychle se dostali do čelní skupiny, která byla ale následně dojeta. Druhý v celkovém pořadí Egan Bernal zkusil nastoupit sám, ale neúspěšně.

Chytrý útok pak přichystali jezdci týmu Mitchelton-Scott. Simon Yates odjel společně se svým týmovým kolegou Carlosem Veronou. K nim se připojili dnes velmi aktivní Mohorič a Soler.

Následoval sjezd a poslední výjezd na Montjüic. Bohužel v tomto sjezdu přišel nepříjemný pád José Joaquína Rojase. Za ním jeli Egan Bernal a Dan Martin, kteří se Rojasovi nedokázali vyhnout. Rojas i Martin závod dokončili, ale Bernal dopadl na hlavu a zůstal dlouhé minuty ležet na silnici. Jedenadvacetiletý Kolumbijec byl poté odvezen sanitkou do nemocnice.

Yates následně ujel svým kolegům z úniku a osamoceně si tak dojel pro výhru v etapě. Celkově se také posunul na čtvrté místo. Druhé místo obsadil Soler a skupinu favoritů do cíle přivedl Latour, který se po Bernalově odstoupení posunul na třetí místo. Nechyběl zde ani Valverde, který tak obhájil celkové prvenství.