Tour de Langkawi 2018 vyhrál Artem Ovechkin.


18. března startoval malajský etapový závod Tour de Langkawi, v pořadí již třiadvacátý ročník. V něm se představil za polskou stáj CCC Sprandi Polkowice český závodník Michal Schlegel. Celkově vyhrál Artem Ovechkin, který ovládl královskou etapu o téměř půl minutu.

První rovinatou etapu vyhrál Andrea Guardini. Drobný italský sprinter zaznamenal již 23. etapové vítězství v tomto závodě a první v novém dresu týmu Bardiani CSF. Na stupně vítězů jej doprovodili Joonyong Seo (KSPO Bianchi) a Mekseb Debesay (Dimension Data). Michal Schlegel dojel v čase vítěze.

V další etapě již lídr závodu Andrea Guardini ztratil více jak 13 minut. První profesionální vítězství si připsal Ricardo Minali z kazašské Astany, před Matteem Malucellim (Androni – Sidermec – Bottecchia) a Paolem Simionem (Bardiani-CSF). Minali se tak ujal vedení v celkovém hodnocení, druhý byl Korejec Joonyong Seo (KSPO) s pěti vteřinovou ztrátou a Malucelli třetí ve stejném čase.

Ve třetí etapě se opět měnil majitel trikotu lídra závodu. Novým držitelem se stal Kanaďan Adam de Vos (Rally Cycling). Ve větrné etapě nastoupil dva kilometry před cílem a náskok si dovezl až na pásku. Další dojeli se třinácti sekundovou ztrátou Kim Daeyeon (KSPO Bianchi Asia Procycling), Nik Mohd Hazwan Zulkiflie (Forca Amskins Racing) a Harrison Sweeny (Mitchelton-BikeExchange). Michal Schlegel dokončil v balíku na 42. místě se ztrátou 1:19. Celkově už ztrácel 1:30 na 33. místě.

Ve čtvrté etapě s dalším sprinterským dojezdem si to rozdali v přímém souboji vítěz první a druhé etapy, tedy dva Italové Guardini a Minali. Šťastnějším byl druhý jmenovaný, hned za nimi dokončil domácí závoďák Saleh Mohd Hariff (Terengganu Cycling Team).

Pátou královskou etapu ovládl Artem Ovechkin (Terengganu Cycling Team). Celkově vede o dvaatřicet vteřin před Benjaminem Dyballem (St George Continental Cycling Team).
Michal Schlegel dokončil etapu na 66. místě se ztrátou 7:45 a celkově je 60. se ztrátou 7:55.

V šesté, spurterské etapě si bezpečně pohlídal žlutý trikot Artem Ovechkin. Etapové prvenství bral tentokrát další Ital Luca Pacioni (Wilier Triestina – Selle Italia). Vítěz dvou předešlých etap Minali dokončil na druhé příčce.

V sedmé etapě opět slavil úspěch únik. V kopcovité etapě byl nejrychlejší Manuel Belletti (Androni – Sidermec – Bottecchia). Žlutý trikot uhlídal Ovechkin, díky úspěšnému úniku se na druhou příčku posunul kolega Michala Schlegela Polák Lukasz Owsian se ztrátou 28 vteřin na vedoucího Rosu, Dyball si pohoršil o jednu pozici.

V poslední etapě všechny pódiové pozice obsadili Italové, Andrea Guardini slavil již druhé vítězství, za ním se umístili Belletti a Luca Pacioni. V celkovém pořadí se již nic nezměnilo.
Vítězem se stal Artem Ovechkin. Po Tour of Antalya, tak vyhrál letos druhý etapový závod. Za ním dokončili Lukasz Owsian a Benjamin Dyball se ztrátou 27 vteřin, respektive 32 vteřin. Michal Schlegel dokončil etapu se ztrátou 3:07 na 53. pozici. Celkově na trase strávil o 24minut a 24 vteřin více času než vítěz závodu a klasifikován byl na 52. místě.