V závěrečné etapě Baloise Belgium Tour vyhrál Jens Debusschere

nabor

Jens Debusschere (Lotto Soudal) byl nejrychlejší v závěrečném hromadném spurtu. Celkovou klasifikaci ovládl Jens Keukeleire (Belgie), který sice v závěru spadl, ale byl mu započítán čas vítěze a díky bonifikacím se posunul do čela.

Poslední etapa belgické Tour probíhala zpočátku velice rychle. Za první hodinu ujeli borci 48 kilometrů. Až ve druhé hodině závodu peloton zpomalil a dovolil ujet pětici: Tim Declercq (Quick Step Floors), Matthias Brändle (Trek-Segafredo), Benjamin Declercq (Sport Vlaanderen-Baloise), Taco Van der Hoorn (Roompot NL Loterij) a Daan Soete (Telenet-Fidea). Borci získali náskok až 2 minuty.

V balíku nejvíce pracovala stáj národního týmu Belgie. Jakmile byli uprchlíci dojeti, rozhořel se boj mezi Philippem Gilbertem (Quick Step Floors) a Jensem Keukeleirem. Ač se borec stáje Quick Step Floors snažil seč mohl, tak nezabránil Keukeleiremu získat bonusových 7 vteřin a tím přeskočit v celkové klasifikaci Rémiho Cavagnu (Quick Step Floors).

Když borci najeli do závěrečné pasáže a chystali se k útoku na cílovou pásku, tak došlo k pádu právě Jense Keukeleireho, který v levotočivé zatáčce škrtl o jednoho ze soupeřů a ocitl se na zemi.

Peloton pokračoval dál až do cíle. Ve spurtu byl nejsilnější Jens Debusschere, který dokázal porazit druhého Coena Vermeltfoorta (Roompot – Nederlandse Loterij) a třetího Boye van Poppela (Trek – Segafredo).

Celkovou klasifikaci ovládl Jens Keukeleire, kterému i přes pád byl započítán čas vítěze. Díky získaným bonifikacím se přehoupl přes konkurenta z Quick Stepu.

Do dnešní etapy neodstartoval Michael Boroš. Adam Ťoupalík (Beobank – Corendon) i Petr Vakoč (Quick Step Floors) byli v balíku. Zatímco mladý cyklokrosař skončil celkově šestadvacátý, tak ostřílený Vakoč nepřesvědčil a skončil až na 51. příčce.

[cyklostat id=“Baloise-Belgium-Tour“ etapa=“5″ rok=“2017″ nadpis=“Baloise Belgium Tour 2017, pořadí 5. etapy“]