Nezastavitelný Edvald Boasson Hagen vyhrál potřetí a u Fjordů ovládl celkovou klasifikaci

Poslední bitvu svedl velký favorit na celkové prvenství Edvald Boasson Hagen (Dimension Data). Dokázal vyhrát potřetí za sebou. Díky bonusům se posunul do čela bitvy o dres lídra, a tím splnil předzávodní prognózy.

Poslední etapa vedla z Hinna Parku do Stavangeru. Třikrát překonávali závodníci stoupání na Sørmarksbakken. Při druhém průjezdu tu byla i vrchařská prémie. První horskou prémií dne byl výstup na Åslandsbakken, která byla na 15 kilometru. Celkem měřila etapa 163 kilometrů.

Těžké počasí si vybralo svoji daň. V dešti a ostrém větru se peloton natrhal. V přední skupině byl jak norský borec Edvald Boasson Hagen, tak i vedoucí muž celkové klasifikace Dries van Gestel (Sport Vlaanderen-Baloise). Ve druhé skupině se snažil August Jensen (Team Coop), což se mu nakonec povedlo a udržel si celkově čtvrté místo.

Rozhodující moment přišel při stoupání na horskou prémii Sørmarksbakken. Stáj Joker Icopal s Dimension Data ještě více zeštíhlil vedoucí skupinu a bylo jasné, že se bude rozhodovat v této skupině o etapovém vavřínu.

V závěrečném spurtu měl nejvíce sil Boasson Hagen. Druhý projel cílovou páskou Timo Roosen (LottoNL-Jumbo), který jen těsně skončil třetí.

Daniel Turek (Israel Cycling Academy) znovu ztratil, i když to bylo 50 vteřin, tak nakonec krásné 18. místo v celkovém pořadí udržel.

[cyklostat id=“Tour-des-Fjords“ etapa=“5″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Fjordů 2017, pořadí 5. etapy“]