Vzhůru do Londýna! Třetí etapa Tour slibuje spurt

nabor

Britský trojboj končí krátkou rovinatou etapou do hlavního města Londýna. A pokud nebude nečekaně foukat, klidný den pokazí spurterům leda příliš nadšení fanoušci. Bojovat se ovšem přesto bude – o bílý a zelený dres a samozřejmě také o titul nejagresivnějšího jezdce dne.

Včerejší odhad mi hned dvojnásobně nevyšel, když Gerrans odnesl sobotní pád více než se zprvu zdálo a tým na něj nesázel. Rovněž Huzarski nebyl v dostatečné pohodě. Myslím, že konečného vítěze etapy Vincenza Nibaliho tipovalo po jeho paběrkování na Dauphiné jen naprosté minimum zainteresovaných, krása Tour je však právě v určité míře nepřídvadatelnosti, což může potvrdit i dnešek.

Počasí bude dnes cyklistům opět poměrně přát, užijí si slunečního svitu a až ke konci etapy hrozí přeháňky. Teploty se vyšplhají až k 26 stupňům.

Mým tipem na vítězství i sázkovým tipem je André Greipel, který spolu s Kittelem patří do dua favoritů dne. Padat by se snad už tolik nemuselo a mělo by dojít k regulérnímu spurtu, v němž mají nejlepší předpoklady právě dva jmenovaní. Oba se včera šetřili. Giant-Shimano a Lotto Belisol mají srovnatelnou kvalitu vlaků (lehce ve prospěch Giantu hraje jen specializace čistě na spurty) a pro mě není žádný velký rozdíl ani ve výkonosti obou spurterů.  Zato rozdíl v kurzech je obrovský a Greipel dostupný kolem 5 je dle mého hodně nedoceněný. Černými koni budou Sagan, Kristoff, Démare, Coquard a v top 20 dle sázkových kanceláří najdeme také hned čtyři ex-pomocníky Marka Cavendishe (Renshaw, Petacchi, Trentin, Martin).

Etapu sledujte od 13:15, její dojezd je očekáván lehce před pátou.