Bojovník a smolař: 2. etapa Blel Kadri vs. Peter Sagan

nabor

2.etapa rozhodně splnila očekávání. Do čela se dostal jeden z největších favoritů na celkové prvenství, žralok z Apeninského poloostrova Vincenzo Nibali. Kdo o něj však smolně přišel a kdo najel nejvíce kilometrů v úniku? Dozvíte se v následujících větách.

Bojovník dne: Blel Kadri (AG2R La Mondiale)

Sedmadvacetiletý Francouz se stal podruhé v kariéře největším bojovníkem dne na Tour de France. Zopakoval tak tento primát z loňského ročníku, kdy přebíral cenu také po 2.etapě.

Hned po startu se vydal do úniku společně s dalšími šesti závodníky, avšak jejich náskok se nevyšplhal výš než na tři a půl minuty. 70 kilometrů před cílem byli všichni s výjimkou právě Kadriho dostiženi. Ten ještě stačil získat nejcennější vrchařskou prémii dne na kopci druhé kategorie a zaslouženě tak získal titul bojovník dne.

Smolař dne: Peter Sagan (Cannondale)

Peteru Saganovi těsně unikl žlutý trikot ve včerejší etapě, kdy nestačil jen na německý buldozer se jmenovkou Marcel Kittel. Experti mu však dávali velké šance i ve druhé, o poznání náročnější etapě.

Dlouho to vypadalo nadějně. Od svého týmu Cannondale dostal daleko výraznější podporu než v předchozích ročnících, avšak na konci zbyl znovu na vše sám. Zvládl ustát mnoho ataků, ale ten Nibaliho se mu stal osudným.

Znovu se tak nedočkal vysněného žlutého dresu. Slabou náplastí mu může být to, že je momentálně držitelem bílého i zeleného trikotu.

Na stupních čišelo ze slovenského Tourminátora mírné zklamání, ale později se netajil tím, že je rád za Nibaliho v čele:

„Chtěl jsem dnes vyhrát a být lépe než čtvrtý, ale nikdo se mnou nechtěl spolupracovat. Když jste silný, soupeři se spojí proti vám. Ale jsem šťastný za Vincenza, velice šťastný.

Když zaútočil, nechtěl jsem ho pronásledovat. V minulosti mi při společném působení v Liquigasu mnohokrát pomohl, třeba Tirrenu-Adriaticu nebo na zavodě Kolem Ománu. Jsme stále kamarádi.