Vyhlášení vítězů tipovací soutěže Vuelta 2018

nabor

Při letmém pohledu na výsledky a vzpomínce především na třetí týden závodu, lze bezpochyby říci, že Vuelta byla nejnapínavější ze všech letošních tipovacích soutěží. Jaké jsou její výsledky a jak tipoval mistr?

Poslední Grand Tour letošního roku je za námi. Stejně jako byla napínavá ta cyklistická, byla napínavá i naše tipovací soutěž. Letos jsme soutěžili již počtvrté – Jarní klasiky, Giro, TdF a právě skončená Vuelta.

Vuelta byla daleko méně čitelná než Tour de France

Vuelty se zúčastnilo 129 tipujících z toho 74 pravidelných (více než 2/3 tipů). Jarní klasiky s námi hrálo 59 (30), Giro 124 (67) a TdF 256 (98) tipujících. Za zmínku určitě stojí, že všech letošních tipovaček se zúčastnilo 31 tipařů.

Definitivně se tak osvědčil nový formát tipovačky (tři tipy místo jednoho), který dává více prostoru pro taktiku a tím se zvyšuje atraktivnost tipovací soutěže.

Tentokrát necháme na jiný článek hodnocení favoritů a vítězů a zde se soustřeďme jen na čísla. Jedna věc za zmínku určitě stojí. A to výkon JJ ve 20. etapě, kterou definitivně předběhl v pořadí našeho tipovacího robota Watsona. To byl tip hodný mistra a především obrovský risk (vynechal z tipu Simona Yatese, kterého jsme měli mimochodem skoro všichni).

Úspěšnost tipů menší než na TdF

Tipovací soutěž Vuelta 2018Úspěšnost tipů dle typu etapy byla diametrálně rozdílná než u TdF. Časovka 61,3% (TdF 86,7%), rovinaté etapy 45,2% (77,4%), horské 34,1% (27,5%) a kopcovité etapy 11,4% (26,6%). Z toho je patrné, že jen u horských etap byli naši tipaři úspěšnější než na TdF – jinými slovy: Vuelta byla daleko méně čitelná.

Super tipem byl tentokrát Elia Viviani 13.600 bodů (TdF Peter Sagan 33.173b)! Za ním Peter Sagan a Alejandro Valverde. Nejúspěšnějším jezdcem v zisku bodů na jeden tip byl Rohan Denis 49b (z 50ti možných), který ovládl obě časovky a za ním pak s velkým odstupem Elia Viviani 26b.

Průměrná úspěšnost všech tipařů byla 27,5%. Nejlepší z nás pak měli JJ 54,8%, Jeopardy Watson 54,6% a Martin Bajtl 53,9%. I když až třetí nejlepší celkový výsledek, měl Martin Bajtl společně s Patrikem Macháčkem (11. místo) největší počet přesných tref na vítěze – celkem 11. Za ním pak hned 7 tipařů s deseti trefami.

Podrobné výsledky jednotlivých etap zde.

Překvapení – Tereza Štilipová

Z jednotlivých etap nám nejvíce přála úvodní individuální časovka, která nadělila tipařům 8.900 bodů, naopak nejméně předvídatelná byla 12. kopcovitá etapa do Faro de Estaca de Bares s pouhými 55b, kde vítězem etapy byl Alexandre Geniez a v tipovačce nám to všem natřela Tereza Štilipová, která si z celkových 55b vzala hned 35b.

Pro velký úspěch budeme v tipování brzy pokračovat a to 23.9. na Mistrovství světa v Innsbrucku. Zapište si to do kalendáře! 🙂

Vítězové soutěže

  • Hlavní výhra: Dárkový poukaz 2 000 Kč na cykloset s dlouhým rukávem dle vlastního výběru – JJ (SMS tip 734xxx690)
  • Nejlepší trefa: Dárkový poukaz 1 000 Kč na cykloset s dlouhým rukávem dle vlastního výběru – Martin Bajtl
  • Cena útěchy: poukaz 150 Kč na nákup do našeho eshopu
  1. Miro Cygonek
  2. Blanka Salačová
  3. Radek Doskar
  4. Vladimíra Šajtarová
  5. Lukáš Koutecký

Speciální bonusový článek

Právě jsme zveřejnili bonusový článek k soutěži. Naleznete ho v tomto odkazu.