Alexandre Geniez zvítězil z úniku, Herrada je novým lídrem celkového pořadí

nabor

Alexandre Geniez zvítězil z celodenního úniku před Dylanem van Baarlem a Markem Padunem. Součástí úniku byl i Jesús Herrada, který od Simona Yatese po dnešku přebral červený dres lídra.

Profil etapy dával úniku solidní šanci, a tak se do něj na začátku vydalo hned 18 závodníků. Nechyběl zde například mistr úniků Thomas De Gendt či Vincenzo Nibali. Peloton od začátku neměl vůli únik stahovat a ten si tak rychle vypracoval velký náskok. Když ztráta hlavního pole přesáhla deset minut, bylo jasné, že vítěz etapy vzejde z denního úniku.

Pětadvacet kilometrů před cílem přišlo zásadní rozdělení čelní skupiny. To byla totiž na programu rychlostní prémie. Několik závodníků zde poodjelo ostatním a i po prémii v nástupu pokračovali. Bylo zde osm závodníků – Dries Devenyns, Gianluca Brambilla, Davide Formolo, Victor Campenaerts, Dylan Teuns, Mark Padun, Dylan van Baarle a Alexandre Geniez. Tato osmička dobře spolupracovala a nakonec to byli právě oni, kteří bojovali o výhru v etapě.

V závěru odpadl Dylan van Baarle, ale nalezl v sobě ještě síly a vrátil se zpět do pelotonu. Ihned na to začal závěrečný spurt Alexandre Geniez. Van Baarle vyrazil za ním, ale Francouz byl v závěru silnější a dojel si pro etapový triumf. Třetí místo pak obsadil Mark Padun z Ukrajiny.

Další zápletkou etapy byl boj o celkové vedení. Tým Mitchelton-Scott možná záměrně přenechal vedení jinému závodníkovi, ale asi nepočítali s takovou ztrátou. Jesús Herrada sice v závěru nestačil těm nejlepším, ale stále měl velký náskok na čele virtuálního pořadí. Jezdci Mitcheltonu-Scott si to uvědomili a snažili se jeho náskok snížit. To se jim sice podařilo, ale Herrada má po dnešku takřka tří a půl minutovou výhodu na druhého Yatese.

Alexandre Geniez fra