Alexandre Geniez zvítězil z celodenního úniku před Dylanem van Baarlem a Markem Padunem. Součástí úniku byl i Jesús Herrada, který od Simona Yatese po dnešku přebral červený dres lídra.

Profil etapy dával úniku solidní šanci, a tak se do něj na začátku vydalo hned 18 závodníků. Nechyběl zde například mistr úniků Thomas De Gendt či Vincenzo Nibali. Peloton od začátku neměl vůli únik stahovat a ten si tak rychle vypracoval velký náskok. Když ztráta hlavního pole přesáhla deset minut, bylo jasné, že vítěz etapy vzejde z denního úniku.

Pětadvacet kilometrů před cílem přišlo zásadní rozdělení čelní skupiny. To byla totiž na programu rychlostní prémie. Několik závodníků zde poodjelo ostatním a i po prémii v nástupu pokračovali. Bylo zde osm závodníků – Dries Devenyns, Gianluca Brambilla, Davide Formolo, Victor Campenaerts, Dylan Teuns, Mark Padun, Dylan van Baarle a Alexandre Geniez. Tato osmička dobře spolupracovala a nakonec to byli právě oni, kteří bojovali o výhru v etapě.

V závěru odpadl Dylan van Baarle, ale nalezl v sobě ještě síly a vrátil se zpět do pelotonu. Ihned na to začal závěrečný spurt Alexandre Geniez. Van Baarle vyrazil za ním, ale Francouz byl v závěru silnější a dojel si pro etapový triumf. Třetí místo pak obsadil Mark Padun z Ukrajiny.

Další zápletkou etapy byl boj o celkové vedení. Tým Mitchelton-Scott možná záměrně přenechal vedení jinému závodníkovi, ale asi nepočítali s takovou ztrátou. Jesús Herrada sice v závěru nestačil těm nejlepším, ale stále měl velký náskok na čele virtuálního pořadí. Jezdci Mitcheltonu-Scott si to uvědomili a snažili se jeho náskok snížit. To se jim sice podařilo, ale Herrada má po dnešku takřka tří a půl minutovou výhodu na druhého Yatese.

Alexandre Geniez fra

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.