Vuelta a San Juan: Tom Boonen vítěz druhé etapy

nabor

Dnešní druhou etapu ovládl legendární Tommeke. Druhý opět dojel Elia Viviani
závodící v Argentině za italský výběr. Třetí dokončil Matteo Malucelli (Androni Giocattoli – Sidermec)

Tom Boonen vstoupil do své rozlučkové „čtvrt“ sezóny úspěšně. Podobně jako včera byl hodně vidět on i celý tým Quick-Step Floors. V ledasčem byla dnešní etapa podobná té včerejší. Rovinatá etapa, délkou měla o zhruba 20 km méně, znovu se vytvořil únik, který peloton s přehledem kontroloval a ve finiši kraloval belgický tým. Jen si v něm přehodili role Fernando Gaviria právě s Tomem Boonenem.

„Už od startu jsme měli plán, že se pojede na mě. V posledních kilometrech odvedli Max Richeze a Fernando Gaviria užasnou práci a já byl rychlejší než Elia Viviani.“ sdělil Boonen novinářům po dojezdu: „Těší mě toto vítězství, dokázal jsem si, že jsem v dobré formě na nadcházející závody.“

Šestatřicetiletý Boonen prodloužil s belgickým týmem smlouvu ještě na letošek. U týmu si tedy kroutí už šestnáctou sezónu. Se svými fanoušky se chce rozloučit na závodě o kterém říká, že se na něm zrodil jako cyklista. Na Paris-Roubaix, právě na tento monument ladí formu a jako správný šampion se chce rozloučit vítězně. Loni se mu to nepovedlo jen těsně. Po zranění na Abu Dhabi Tour se dostal celkem rychle do formy, ale stačilo mu to „jen“ na druhé místo. Prvenství pro sebe tehdy urval australský veterán Matthew Hayman.

Elia Viviani je prozatimním lídrem závodu a vede před Gaviriou z Kolumbie o jednu vteřinu. Třetí je v celkové klasifikaci o další vteřinu Tom Boonen.

[cyklostat id=“35-Vuelta-Ciclista-a-la-Provincia-de-San-Juan“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Vuelta de San Juan 2017, pořadí 2. etapy“]