Navardauskas ovládl časovku na Vueltě a San Juan. Druhý dojel Mollema

Litevský všeuměl Ramunas Navardauskas vybojoval ve 3. etapě Vuelty a San Juan první vítězství pro svůj tým Bahrain-Merida a zároveň se oblékne do dresu pro vedoucího jezdce. 3 vteřiny na ním zaostal Bauke Mollema (Trek-Segafredo), který opět ukázal svůj skvěly progres v jízdě proti chronometru. Na třetím místě dojela nová akvizice Treku, Matthias Brändle.

Poslední dobou čím dál tím oblíbenější časovku na silničním kole pouze s nástavci na triatlon zařadili letos do svého programu i Argentinci. Tento způsob jízdy vyhovuje především jezdcům bez větších zkušeností s časovkářskou „kozou“, což se projevilo například u Mollemy. Ale ani kovaným časovkářům jako je třeba Brändle, nedělala tato alternativa větší problémy.

Elia Viviani byl před etapou průběžně první a hodlal si dres pro vedoucího jezdce ponechat. K tomu mu krátká časovka nahrávala do karet. Italský sprinter ji ale nezvládl a dojel se ztrátou 35 vteřin. Dres pro vedoucího jezdce tak putoval do litevských rukou.

Překvapivě ztratil i největší favorit na celkové vítězství Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), který dojel až 13. se ztrátou 35 vteřin a propadl se na průběžné 14. místo. Rázem má tak nejlepší pozici pro další etapy Bauke Mollema, který je momentálně celkově druhý se ztrátou pouhých 3 vteřin na Navardauskase.

[cyklostat id=“35-Vuelta-Ciclista-a-la-Provincia-de-San-Juan“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Vuelta de San Juan 2017, pořadí 3. etapy“]