André Greipel zvládl na Mallorce nejlépe první dějství

nabor

Prvním dějstvím dnes zahájil závod s názvem Playa de Palma Challenge Ciclista Mallorca. Nejvíce sil v závěrečném spurtu, kam se závod dostal, měla německá Gorila André Greipel, který využil svého postavení v cílové rovince.

První dějství měřilo 161,8 kilometrů a měla zpočátku mírně zvlněný charakter, který se ke konci slil v absolutní rovinu. Celá trať se jela na dvou okruzích přes města Campos a Santanyí.

Celý závod se nesl v poklidném duchu, ze kterého vybočila pouze skupinka čtyř jezdců, která celému balíku poodjela. Mezi jezdci, kteří se odpoutali od peletonu, byli: Kersten Thiele (Německo), Jevgenij Šalunov (Gazprom-Rusvelo), Pablo Torres (Burgos-BH) a Pello Olaberria (Euskadi-Murias). Vedoucí čtyřka si vypracovala náskok až 3 minuty 15 vteřin, ale do cíle nedojela. Její vystoupení skončilo na metě dvacátého kilometru před cílem.

Do cílové rovinky, do které vjížděl celý balík pohromadě,  se vřítil na čele André Greipel (Lotto Soudal), jenž svoji výhodu udržel až do cíle i přes dotírající dvojici Jonas Van Genechten (Cofidis, Solutions Crédits) – Daniel McLay (Fortuneo – Vital Concept). Německá gorila dokázala obhájit vítězství z minulého roku.

V pelotonu byl i jediný český zástupce Jan Bárta (Bora – Hansgrohe), který dojel na 82. místě se zanedbatelnou ztrátou 11 vteřin.

Vzhledem k tomu, že závod na Mallorce není brán jako etapový, mohou jednotlivé stáje měnit své složení. Pravděpodobně v pátek by  v týmu Movistaru měla nastoupit dvojice Alejandro Valverde – Nairo Quintana.