Fernando Gaviria opět vládne Argentině


Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) znovu vítězně začal svou sezonu v Jižní Americe. Tentokrát vyhrál 1. etapu na závodě Vuelta a San Juan, který převzal iniciativu argentinského závodu roku po zrušeném Tour de San Luis. Druhý dojel ve zmateném finiši Elia Viviani (Team Sky), zde závodící za italský národní tým.

Středně dlouhá rovinatá etapa dala prostor především jezdcům z druhodivizních týmů. Do úniku se dostala šestice jezdců Ruben Ramos (Agentina), Gastón Javier (Sep-San Juan), Omar Azzem (Los Cascos Esco-Agropla), Leonardo Rodríguez (Asociacion Civil Mardan), Eugenio Alafaci (Trek-Segafredo) a Franco López (Agrupación Virgen de Fátima).

Právě posledně jmenovaný vyhrál všechny tři prémie (jednu horskou a dvě sprinterské) a oblékl si dres pro nejlepšího vrchaře. Únik byl včas dojet a peloton se tak mohl v klidu připravovat na spurt. I když v klidu je trochu přehnané.

Pár kilometrů před cílem totiž jedna půlka pelotonu odbočila doprava, zatímco druhá doleva. Bídné označení trasy doslova zamotalo hlavu nejednomu jezdci. Komická situace pak nastala v cíli, kde jezdci museli přelézat bariéry aby se do něj vůbec dostali.

Tour a San Juan bariéry cíl

Celý tým Quick-Step Floors ale odbočil správně a vláček Richeze-Boonen-Gaviria neměl v balíku konkurenci. Gaviria měl dokonce tak dobrou pozici, že vsadil na dlouhý spurt z první pozice a olympijskému vítězi Vivianimu zkrátka ujel.

Kvůli chaosu v závěrečných kilometrech dojel 5. Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) a 9. Bauke Mollema (Trek-Segafredo). Právě tito dva budou největší favorité do dalších etap.

[cyklostat id=“35-Vuelta-Ciclista-a-la-Provincia-de-San-Juan“ etapa=“1″ rok=“2017″ nadpis=“Vuelta de San Juan 2017, pořadí 1. etapy“]