Vrchaři v akci: začíná vogézský trojboj!

nabor

Osmý den Tour nadešel čas pro první v kopci plozené rozdíly i mezi největšími favority. Závěr dnešní etapy vypadá opravdu slibně a věřím, že se dočkáme řady útoků.

 

Včera jsem věřil Saganovi. Ale nemůžu si pomoct, má zkrátka problémy s taktikou. Jsem přesvědčený, že kdyby občas zavřel oči a vše vsadil na jednu kartu (nejde jen o vynechání prémií, ale hlavně o opakování švýcarského polo-nástupu), celkově by na tom vydělal. Ovšem proti výhře sympaťáka Trentina nic nenamítám.

Ohledně nového dne začněme tradiční meteorologickou sondou. Mělo by být kolem dvaceti stupňů a polojasno. Až na slabé riziko bouřek bez deště.

Dnešní etapa má velký zábavní potenciál. Neudělají se v ní nejspíš podstatné rozdíly mezi favority, ale závodit se na závěrečných pětadvaceti kilometrech určitě bude jak o celkové tak o etapové pořadí. Není úplně jasné, jestli dnes nechají vrchařské týmy ujet skupinu (do níž by určitě rádi lidé jako Rolland, Rodríguez či Navarro, pokud ovšem nebudou čekat na zítřejší ryze únikářskou etapu), nebo zda se zejména Tinkoff a Movistar pokusí udělat etapu těžkou, rychlou a vrhnou se hned první možný den do ofenzívy. Další otázkou je, jak se bude chovat širší pole favoritů, z nichž pár již má poměrně slušnou ztrátu (Schleck, Zubeldia, Konig..) a za dané situace je Tinkoff s Astanou sotva budou honit. Při slabém tempu na prvních dvou prémiích ideální příležitost.

Sázet mi dnes přijde hodně riskantní. Z favorita dne Valverdeho jsme dosud neviděli prakticky nic a nikdo o něm také nemluví. Strategie Contadora velkou otázkou. Jediné, co mne snad poutá, je kurz na Navarra v duelu s Reichenbachem. Upřímně nevím, co vede k až tak nevyrovnanému pohledu na oba závodníky a kurz 2.58 v Pinnacle Sports možná stojí za drobnou investici.

Start dnešní etapy je již ve 13:30, to nejzajímavější se však nejspíš bude dít až v poslední hodině, tedy mezi půl pátou a půl šestou.