Bojovník a smolaři: 7. etapa Martin Elmiger vs. Peter Sagan


Další tři závodníci opouští scénu 101. ročníku Tour de France po sedmé etapě. Naopak Peter Sagan pokračuje ve smolných dojezdech.

Bojovník dne: Martin Elmiger (IAM Cycling)

Pětatřicetiletý veterán dnes najel přes 200 kilometrů v úniku a po právu si tak může říkat největší bojovník dne. Švýcarský mistr se na Tour představil po tříleté pauze. Jeho první účast se datuje k roku 2004, dále startoval v letech 2007, 2008 a 2010, ale až letos se mohl po etapě vydat na stupně vítězů.

Smolař dne: Peter Sagan (Cannondale)

Znovu, znovu a znovu. Pro některé možná už ohraná písnička, ale promiňte… Nemůžeme jinak. Již podesáté obsadil na slavném francouzském závodě neoblíbené druhé místo, ale ještě horší je snad, když si vyslechnete jeho dosavadní příčky na letošní Tour. Druhý, čtvrtý, druhý, čtvrtý, čtvrtý, pátý a dnes znovu druhý. Na jednu stranu výborná vyrovnanost a skvělé výsledky, ale s tím radši na slovenského hromotluka nechoďte. Baží po etapovém triumfu. Dočká se ho letos?

Dalším smolařem je lídr BMC Tejay van Garderen, který se při sjezdu z první vrchařské prémie přimotal k pádu a v cíli počítal ztrátu 63 sekund. Nepomohlo vypůjčené kolo od parťáka Petera Velitse ani mohutná snaha zbylých kolegů.

Z letošní Tour de France odstoupili další tři jezdci. Dva Nizozemce, Stefa Clementa z Belkinu a Dannyho van Poppela z Treku, doplnil týmový kolega van Garderena John Darwin Atapuma. V závodě tak nepokračuje už 13 jezdců, přičemž týmy Sky, Lampre a Trek pokračují dokonce bez dvou závodníků.

1 komentář

  1. Hned po dojezdu, jsem myslel, že Sagan vyhrál s pohledu kamery to tak vypadalo.

Comments are closed.