Vítězem Hammer Series se stal tým Sky

nabor

Hammer Series vyhrál po těsném souboji tým Sky před Sunwebem.

První část týmů odstartovala krátce po poledni, když se na trať vydaly týmy Trek, Quick-Step nebo BMC. BMC jelo velmi dobře a zanedlouho se přehnali přes Quick-Step. Belgický celek se však nechtěl vzdát bez boje a s odstupem několika desítek metrů (tak aby to bylo v souladu s pravidly) pokračoval dlouho za BMC. Takto dojeli před nimi jedoucí Trek, který se zachoval stejně jako před tím Quick-Step, když se zařadil za oba týmy, a tak jsme mohli sledovat bizarní a neobvyklou situaci – tři týmy jeli na trati v týmové časovce hned za sebou.

Jezdcům BMC se nakonec podařilo zlomit odpor ostatních dvou týmů a začali jim ujíždět. Poté však přišla pro americký tým pohroma. Defekt nejdříve vyřadil ze hry Daniela Osse. Zbytek týmu na něj nemusel čekat, když stále byli ve čtyřech. Ovšem následně přišla série dalších defektů, které potkaly snad všechny členy týmu. Nakonec zaostali za nejrychlejším týmem o necelé dvě minuty.

Netrvalo dlouho a na trať vyrazili zbylé dva týmy – Sky a Sunweb. Sky měl k dispozici náskok 32 sekund, jenže Sunweb jel výborně a zanedlouho bylo jasné, že o celkovém vítězi se rozhodne právě mezi nimi.

Tým Sky dlouho odolával, ale čtyři kilometry před cílem ho Sunweb dojel. Holandský tým začal okamžitě Britům ujíždět a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže jezdci Sky se nevzdávali a dlouho si drželi malý odstup. 500 metrů před cílem se oba týmy znovu spojily. Vítěze týmové časovky tak musel rozhodnout hromadný spurt.

Elia Viviani za sebou táhl dva své týmové kolegy a společně se vzdalovali zbytku Sunwebu. Jenže v cíli se počítal čas až čtvrtého v cíli a Tao Geoghegan Hart měl očividně problémy. Mladý Brit musel ve spurtu porazit alespoň jednoho jezdce Sunwebu, aby Sky zvítězilo. Nakonec ze sebe vydal zbytky sil a povedlo se mu předjet hned tři závodníky holandského celku.

Po strhující bitvě tak první ročník Hammer Series vyhrál tým Sky.

https://www.youtube.com/watch?v=-HGxiEXq4Aw