Thomas De Gendt oslavil výhru v první etapě Criteria du Dauphiné

nabor

V první etapě slavil výhru Thomas De Gendt z úniku, všichni favorité dojeli pospolu.

Antonio Nibali (Bahrain-Merida), Romain Sicard (Direct Energie), Silvio Herklotz (Bora-Hansgrohe), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Delio Fernandez a Angel Madrazo (Delko Marseille) vytvořili denní únik. Velmi dobře spolupracovali, ale dva jezdci vypadali nejsilnější – De Gendt a Domont. Belgicko-francouzská dvojice se skutečně patnáct kilometrů před cílem ostatním vzdálila.

Za nimi se je snažili dojet především týmy, které zde měli závodníky s rychlým závěrem jako Dimension Data s Edvaldem Boassonem Hagenem, ORICA-Scott s Darylem Impeym nebo Bahrain Merida se Sonnym Colbrellim.

Necelých sedm kilometrů před cílem přišlo na řadu závěrečné stoupání dne – Côte de Rochetaillée. Bylo označeno jako stoupání třetí kategorie. Zde zaútočil De Gendt. Na tento nástup nenašel Domont odpověď. Belgičan si nakonec s přehledem dojel pro své desáté kariérní vítězství. Druhé místo ještě uhájil Domont před dotírajícím pelotonem, ze kterého se nakonec v závěru utrhl Diego Ulissi a finišoval pár sekund před zbytkem skupiny.

Vítězný De Gendt zítra pojede ve žlutém trikotu lídra, patří mu rovněž trikot pro krále vrchařů, o který podle jeho slov především, na začátku dne, usiloval.

Favorité pro celkové pořadí nechtěli hned první den plýtvat silami, a tak dojeli všichni se stejným časem v pelotonu. Zítra na ně čeká další zvlněná etapa.

https://www.youtube.com/watch?v=2MaSMhrythI