Hammer Sprint vyhrál tým Trek, Sky převzalo celkové vedení

nabor

Zatímco v prvním dnu Hammer Series Trek vůbec nebodoval, včera si spravil chuť a ve druhém dnu zvítězil. Celkově pak vede tým Sky.

Sprint 1 – Cannondale-Drapac (Sep Vanmarcke)

Ještě před prvním sprintem se oddělila malá skupina, do které se dostal i Sep Vanmarcke z týmu Cannondale-Drapac. Tento tým včera poměrně zaostal, a tak musel dnes zabojovat. Hned první prémii tak vyhrál Sep Vanmarcke, když vyhrál spurt malé skupiny. Za ním dokončil na druhém místě Jasper Stuyven.

Sprint 2 – Trek-Segafredo (Jasper Stuyven)

Po prvním sprintu vzal tempo pod taktovku tým Trek. Věděli, že zde budou dvojnásobné body a jejich snaha se jim vyplatila. Stuyven po velmi dlouhém spurtu zvítězil. Celkově tak Trek před Quick-Stepem a Cannondalem.

Sprint 3 – Team Sunweb (Ramon Sinkeldam)

Před třetí prémií se oddělila pětičlenná skupina, z níž byl suverénně nejrychlejší Sinkeldam. Jezdec, který dlouhé roky strávil tím, že rozjížděl spurty Kittelovi a Degenkolbovi nedal ostatním šanci. Sunweb tak začal stahovat náskok Movistaru v celkovém pořadí.

Sprint 4 – Trek-Segafredo (Jasper Stuyven)

Jak už bylo ve zvyku, ani na čtvrtém sprintu jsme neviděli spurt celého pelotonu. Před ním se odtrhla pouze tříčlenná skupinka, ze které byl nejrychlejší Jasper Stuyven. Trek tak navýšil svůj náskok v etapě, ale zezadu začali dotírat jezdci týmu Sky.

Sprint 5 – Team Sky (Elia Viviani)

Poprvé jsme viděli spurt početné skupiny. Nejlepší pozici vypracoval tým Sunweb pro Maxe Walscheida, ale nejrychlejší byl Elia Viviani. Druhý dojel právě Walscheid a třetí Nizzolo z Treku. Celkově tak vedl Trek o necelých deset bodů před Sky.

Sprint 6 – ORICA-Scott (Roger Kluge)

Před šestým sprintem se oddělila poměrně početná skupina, které dal peloton velký prostor. Z té se pak těsně před prémií odtrhl Roger Kluge, který ji vyhrál. Druhý skončil jen těsně Elia Viviani před Jensem Debusscherem (Lotto-Soudal).

Sprint 7 – Nippo-Vini Fantini (Marco Canola)

Spolupráce ve skupině začala před sedmým sprintem váznout. Toho využil Sep Vanmarcke, který zaútočil a na jeho zadní kolo se přilepil Marco Canola. Tato dvojice si vypracovala solidní náskok a společně bojovali také o vítězství na sedmém sprintu. Zde byl rychlejší Canola.

Cíl – Cannondale-Drapac (Sep Vanmarcke)

Duo Canola-Vanmarcke pokračovalo i nadále v ostrém tempu a vypadalo to, že si pohodlně dojedou pro závěrečnou prémii dnešního dne, na které byly k dispozici dvojnásobné body. Situaci zdramatizovalo spojení dvou velkých skupin za nimi a tempo se znovu navýšilo. Jenže vedoucí dvojice již měla velký náskok, a tak mohli o výhru bojovat mezi sebou. Nevýhodnou první pozici dostal Canola. Vanmarcke toho využil a cílem projel jako první. Třetí místo obsadil Debusschere.

Etapu tak vyhrál Trek se 70,7 body. Druhé místo obsadil Lotto-Soudal se 60,9 body, třetí Cannondale s 59,6 a čtvrté Sky s 50,9 body. Pátý skončil Sunweb, který se také posunul do celkového vedení. Jenže v pravidlech stojí, že body se započítají až poté, co jezdec projede cílem. Jelikož většinu bodů získal Ramon Sinkeldam, který po pádu ze závodu odstoupil, Sunweb se propadl na sedmé místo v etapě a druhé celkově.

Vedení tak převzal tým Sky, který má nejvýhodnější pozici pro dnešní  týmovou časovku. Za nimi do ní vyrazí se 32 sekundovým zpožděním Sunweb. Devětatřicet sekund ztrácí Quick-Step.

Pořadí Hammer Sprint

# Tým Body
1 Trek-Segafredo 70.7
2 Lotto Soudal 60.9
3 Cannondale-Drapac Pro Cycling Team 59.6
4 Team Sky 50.9
5 Nippo – Vini Fantini 40.4
6 Team LottoNL-Jumbo 35.4
7 Team Sunweb 30
8 Bahrain-Merida Pro Cycling Team 26.5
9 Quick-Step Floors 24.3
10 Orica-Scott 23.1