Královská etapa lucemburského závodu přinesla vítězství Anthonyho Pereze

nabor

Tour de Luxembourg měla na programu královskou etapu. S nástrahami jejího profilu se nejlépe vypořádal Anthony Perez (Cofidis, Solutions Credits). V patách mu dojel Greg Van Avermaet (BMC Racing Team), jenž se stal prozatimním lídrem celkové klasifikace.
Třetí etapa měla prověřit připravenost vrchařů a svým profilem byla spíše klasikářská. Její celková délka 192,9 kilometrů a 6 vrchařských prémií mluví za vše.

Již na 25. kilometru se utrhla skupina ve složení: Brice Feillu (Fortuneo – Vital Concept), Dimitri Peyskens (WB Veranclassic Aqua Protect), Loïc Chetout (Cofidis, Solutions Credits) a Martijn Budding (Roompot – Nederlandse Loterij).

Kvarteto dosáhlo nejvyššího náskoku 3:30. Přibližně od 100. kilometru začala tahat vpředu více stáj BMC, která ve svém středu měla vedoucího muže Jeana-Pierra Druckera.

Při prvním výstupu na Härebierg se odpoutal domácí borec Alex Kirsch (WB Veranclassic Aqua Protect), ihned se k němu stáhl z úniku Peyskens. Dosáhli vrcholu a měli náskok na balík téměř minutu.  Na špici už zůstala pouze dvojice Feillu – Budding, která měla náskok 30 vteřin při průjezdu cílovým místem v Diekirchu. Těsně před závěrečným stoupáním však bylo vše pohromadě.

Na posledním výstupu začal ztrácet nejprve Drucker, později se dostalo i na Kirsche. Do cílové rovinky tak vletěla poměrně početná skupina mužů. Perez s van Avermaetem si počínali nejlépe a rozdali si to mezi sebou. Francouzský cyklista měl více sil a svého belgického soka porazil. Třetí místo obsadil Xandro Meurisse (Wanty – Groupe Gobert), jehož ztráta byla pouhá vteřina.

V celkové klasifikaci si nejcennější dres pro další etapu oblékl Greg van Avermaet, jenž má náskok 22 sekund na dnešního vítěze Anthonyho Pereze. O další sekundu zpět je Francouz Benjamin Thomas (Armee de Terre).

[cyklostat id=“Skoda-Tour-de-Luxembourg“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Skoda-Tour de Luxembourg 2017, pořadí 3. etapy“]