Závěrečnou etapu Tour de Luxembourg vyhrál Greg van Avermaet, který se stal i celkovým lídrem

nabor

Poslední etapu s cílem v hlavním městě Lucemburska dokázal vyhrát Belgičan Greg Van Avermaet (BMC Racing), který porazil ve spurtu domácího Alexe Kirsche (WB Veranclassic Aqua Protect) a třetího Xandra Meurisseho (Wanty – Groupe Gobert). Zároveň se stal i celkovým vítězem pětidenního klání.
Závěrečná etapa vedla z Mersch do Luxembourgu a měřila 174.6 kilometrů, přičemž závěrečné kilometry se jely v ulicích cílového města a to hned třikrát. Okruh měřil 3,8 kilometru a obsahoval výšlap na obávaný Pabeierbierg, který má průměrný sklon okolo 9%.

Ihned na počátku ujela skupina čtyř jezdců ve složení: Gaëtan Pons (Leopard Pro Cycling), Antoine Warnier (WB Veranclassic Aqua Protect), Christopher Hatz (Team Lotto – Kern Haus) a Kasper Asgreen (Team Veloconcept). Na 19. kilometru měli borci náskok 6:30, který se o dalších 20 kilometrů dále zvedl až na 7:30.

Přibližně 90 kilometrů před cílem se balík rozjel k rychlejšímu tempu a uprchlíci začali ztrácet. Jako první byli pohlceni Pons a Warnier, to chybělo do cíle asi 40 kilometrů.

Zbývající dva jezdci byli díky BMC a Jean-Pierre Druckerovi polapeni až v posledním stoupání na Pabeierbierg, přesněji řečeno do cíle zbýval poslední kilometr.

150 metrů před cíle začal se spurtem Greg van Avermaet. Dokázali se jej držet pouze Alex KirschXandro Meurisse, jenže ani jeden ze soků, jej nepřespurtoval.

V celkové klasifikaci si první místo udržel Greg van Avermaet. Na druhé místo poskočil dnes třetí Xandro Meurisse (ztráta 29 sekund), naopak ze druhé pozice na třetí spadl Anthony Perez (Cofidis, Solutions Credits), který nabral ztrátu 4 vteřin na vítěze, což v celkovém hodnocení činí rozdíl 36 sekund.

[cyklostat id=“Skoda-Tour-de-Luxembourg“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Skoda-Tour de Luxembourg 2017, pořadí 4. etapy“]