Větrnou loterii ovládl po odvážném nástupu Sagan před Froomem

nabor

Peter Sagan (Tinkoff) vyvolal v závěru útok skupiny a ve spurtu porazil Chrise Frooma (Sky), který vylepšil své postavení v celkovém pořadí a Macieje Bodnara (Tinkoff). Roman Kreuziger se posunul na 10. místo.

Do dnešního úniku se od úvodu pustili dva jezdci – Arthur Vichot (FDJ) a Leigh Howard (IAM). Jejich maximem byli čtyři minuty. Peloton byl v úvodu klidný, ale postupně se přijelo do větrných pasáží a týmy velkých favoritů rozjely ďábelské tempo.

Do problémů se v průběhu etapy dostaly týmy Bora a FDJ. Ty celou etapu stahovaly náskok. Ale ani na čele pelotonu neměly týmy převahu. Dimension Data byl ve třech, také Tinkoff neměl mnoho lidí na čele – způsobil to i pád Rafala Majky a Oscara Gatta.

Asi 34 kilometrů před cílem se situace uvolnila a skupiny se posjížděly. Ovšem asi za 10 kilometrů začal Matteo Tosatto (Tinkoff) křičet na Markuse Burghardta (BMC) a začali bojovat o pozici, balík zrychlil, ale po pár kilometrech se situace uvolnila.

Poté už přišel klasický boj o pozice. Na čelo se usadil Michael Valgren (Tinkoff) a Fabian Cancellara (Trek-Segafredo). Roman Kreuziger byl hned za nimi a byl tam i Sagan.

Peloton se potrhal. Na čele byli Sagan, Bodnar, Froome a Thomas a vytvořili si náskok. Týmy Trek a Etixx musely hasit problémy. Quintana byl úplně sám v balíku. Čtyřka na čele jela perfektně a vzdalovala se pelotonu. 8 kilometrů před cílem to bylo 22 sekund! Cavendishe potkal defekt a vypadl z boje o výhru.

Čtveřice spolupracovala a dojela do cíle, kde jednoznačně triumfoval Peter Sagan, před Chrisem Froomem a Maciejem Bodnarem. Čtvrtý byl Alexander Kristoff (Katusha).

 

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Peter Sagan Tinkoff 3:26:23
2. Chris Froome Sky ,,
3. Maciej Bodnar Tinkoff ,,
4. Alexander Kristoff Katusha + 0:06
5. Christophe Laporte Cofidis ,,
6. Jasper Stuyven Trek – Segafredo ,,
7. Edvald Boasson Hagen Dimension Data ,,
8. André Greipel Lotto Soudal ,,
9. Sondre Holst Enger IAM ,,
10. Oliver Naesen IAM ,,
16. Roman Kreuziger Tinkoff ,,
64. Petr Vakoč Etixx – Quick Step + 1:00
136. Jan Bárta Bora-Argon 18 + 3:50

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Chris Froome Sky 52:34:37
2. Adam Yates ORICA-BikeExchange + 0:28
3. Dan Martin Etixx – Quick Step + 0:31
4. Nairo Quintana Movistar + 0:35
5. Bauke Mollema Trek – Segafredo + 0:56
6. Romain Bardet AG2R ,,
7. Sergio Henao Sky ,,
8. Alejandro Valverde Movistar + 1:13
9. Tejay Van Garderen BMC ,,
10. Roman Kreuziger Tinkoff + 1:28