Bojovník a smolaři: Vichot vs. Katusha


Pořadatelé dnešním bojovníkem zvolili francouzského mistra Arthura Vichota z FDJ. Naším smolařem je Alexander Kristoff z Katushe.

Bojovník dne – Arthur Vichot (FDJ)

Pořadatelé zvolili za bojovníka dne člena úniku – Arthura Vichota. Ten byl v úniku s Leighem Howardem z IAM. Vichot, který vozí dres mistra Francie, se pustil do úniku letos poprvé a dokázal vyhrát obě vrchařské prémie. Dobrodružství úniku skončilo předčasně, protože peloton začal bojovat na větru, ale i to Vichotovi stačilo k červenému číslu.

Smolaři dne – Katusha

Dnes jsme smolaři dne zvolili celý tým Katusha a to kvůli dvěma faktorům. První z nich je neúspěch ve spurtu. Alexander Kristoff dojel do cíle jako první v pelotonu, ale šest vteřin před ním dojeli do cíle Sagan, Froome a Bodnar. Kristoff dostal od týmu podporu, ale jeho kolegové přijeli do čela moc pozdě na to, aby dokázali čelní skupinu stáhnout. Druhou věcí je více jak minutová ztráta Joaquima Rodrígueze. Katusha podcenila situaci a v momentu, kdy odjížděla Froomova skupina, byli jezdci rozházení po balíku a Rodríguez byl na samém konci. To zapříčinilo, že se ocitl v jedné z odtržených skupin, společně s Meintjesem, Reichenbachem nebo Rollandem.