Ve třetí etapě Tour of Britain se radoval Ian Stannard

nabor

Famózně si počínal ve třetí etapě Tour of Britain Ian Stannard, který zvítězil poté co strávil posledních 41 kilometrů na trati úplně sám.

Do úniku dne se vydali Kristian House (One Pro Cycling), Graham Briggs (JTL Condor) a Matt Cronshaw (Madison Genesis) a Ian Stannard (Sky). Nikdo z úniku celkové vedení Juliena Vermota neohrožoval, a tak jim dal peloton více prostoru. Největší náskok činil šest minut.

Jenže peloton se ambice na vítězství v etapě nevzdával. Začal únik stahovat a naděje úniku se snižovaly. To se nelíbilo Ianu Stannardovi, který krátce po dosažení vrcholu stoupání první kategorie Cat and Fiddle, tedy 41 kilometrů před cílem, zaútočil a rychle se začal vzdalovat svým kolegům.

Zbytek etapy se stal soubojem týmu Dimension Data a právě Stannarda. Jenže to co dnes jezdec týmu Sky předváděl se nevidí každý den. Náskok Brita prakticky vůbec neklesal a ukázal tak, že má obrovský tah nejen po rovině a na kostkách, ale výborně si umí počínat i ve sjezdech a ve stoupání. Když byl Stannardův náskok patnáct kilometrů před cílem stále přes pět minut, týmy v pelotonu svou snahu vzdaly. To dalo naději i zbytku původního úniku, když před pelotonem stále setrvával Kristian House a Graham Briggs.

Stannard nakonec vyhrál etapu o minutu a čtyřicet šest sekund před druhým Briggsem a třetím Housem. Peloton dojel se ztrátou dalších čtyř minut.

Nicola Ruffoni a Danny Van Poppel
Nicola Ruffoni a Danny Van Poppel spurtují o čtvrté místo a přivážejí tak peloton do cíle třetí etapy.

V celkovém vedení i nadále zůstává Julien Vermote před Stephenem Cummingsem a Danielem Martinem.

Na Stannardův výkon zareagovalo několik známých osobností na twitteru. Například cyklistický novinář Matt Slater napsal na svůj profil: „Wikipedie již udává Stannarda jako vítěze dnešní etapy.“ V tu chvíli zbývalo do cíle ještě dvacet kilometrů. Bývalý profesionál Kenny Van Vlaminck zareagoval: „Peloton je ze Stannardova tempa vystrašený.“ To jen potvrzuje jak si vítěz třetí etapy dnes počínal.

[cyklostat id=“Tour-of-Britain“ etapa=“3″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Británie 2016, pořadí 3. etapy“]