Den pro spurtery v Gandíi

nabor

S 200,6 km budí osmnáctá etapa Vuelty respekt. Pokud si však týmoví kolegové rychlých mužů dají potřebnou práci, sotva na konci přijde něco jiného než hromadný spurt.

Profil 18. etapy Vuelty 2016Třetí den v autonomní komunitě Valencia načne závod v Requeně, městě založeném již v 7. století př. n. l. Pojede se na jih a na východ, krajinou zvlněnou, ale až na jeden úsek „dvojky“ Puerto de Casa del Alto bez výrazných sklonů. Na závěrečných 30 kilometrech se profil narovnává, ježto Gandía leží při moři. Bohužel pro spurtery je opět nečeká žádná několikakilometrová „čára“ do cíle, budou se muset tlačit v zatáčkách.

Gandía je rušné turistické město u Středozemního moře. V létě tu skoro neprší a sjíždějí se sem jak domácí turisté tak cizinci, kteří tvoří na čtvrtinu populace (celkově 75 000). Město bylo spojeno s rodem Borgiů – od 15. století drželi titul „vévoda z Gandíe“.

Meersman, Arndt a Drucker jsou triem spurterů s největší autoritou před začátkem etapy. Selig, Van Genechten či Manzin patří k těm, kteří by je měli stíhat.

Zcela bez šance není únik, stejně tak připadají v úvahu pozdní útoky. Únava je ke konci závodu značná. I když je to nepravděpodobné, ani tentokrát se nedá vyloučit aktivita Contadora, potažmo celého Tinkoffu. Úvodních 125 kilometrů se ponese v duchu bedlivé pozornosti jezdců čela celkového pořadí.

Start etapy ve 12:40, přenosy od tří, dojezd kolem 17:40. Tipy na vítěze etapy posílejte na Facebook.