V hromadném spurtu čtvrté etapy Tour of Britain zvítězil Dylan Groenewegen

nabor

V souboji mezi Danielem McLayem a Dylanem Groenewegenem byl úspěšnější nizozemský šampion. Ve vedení i nadále zůstává Julien Vermote.

První se do úniku vydal Nicolas Roche, který bojuje v soutěži o vrchařský dres s Xandrem Meurissem. Sám přejel první kategorizované stoupání, ale Meurisse dojel druhý a tím pádem se tito jezdci ve vrchařské soutěži vyrovnali. Poté se Roche vrátil do pelotonu.

Až následně se vytvořil denní únik, který tvořili Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF), Matt Holmes (Madison-Genesis), Rob Partridge (NFTO) a Benito Diez (Caja Rural).

Alessandro Tonelli, Rob Partridge a Benito Diez
Bojovníci etapy Alessandro Tonelli, Rob Partridge a Benito Diez

Peloton si svůj odstup hlídal, a tak byl únik necelých šedesát kilometrů vpředu jen o tři minuty.

Padesát kilometrů před cílem zkoušel nastupovat Jack Bauer, ale neúspěšně. O deset kilometrů později se pokusil odjet Wouter Poels. Jeho nástup vyvolal velkou aktivitu a tempu nestačili ani Cavendish s Greipelem. Odpadli rovněž Italové Nizzolo a Viviani.

Poelsův nástup byl zlikvidován, zatímco vpředu zůstával poslední muž z původního úniku Alessandro Tonelli. I on byl však po chvíli dojet.

Nastupovali rovněž jezdci z první desítky celkového pořadí. Nejprve Tony Gallopin, po něm dnes již podruhé Nicolas Roche. Sólově zaútočil Sebastian Langeveld, ale ani jeho únik neměl dlouhou životnost.

Následně se tempo zvolnilo, což pomohlo dvacetičlenné skupině vrátit se zpět na čelo. V této skupině byl i vítěz první etapy André Greipel.

Další nástupy jsme viděli až pět kilometrů před cílem. Zaskočit spurtéry se pokusili Jochem Hoekstra (Giant-Alpecin), Taylor Phinney (BMC) a Edoard Zanini (Bardiani-CSF). Ani oni však nebyli úspěšní a vše směřovalo k hromadnému spurtu.

Greipela a Lotto Soudal jsme viděli na čele asi dva kilometry před cílem. Jenže přišlo několik technických zatáček a Greipel svou pozici ztratil. Když neviděl šancí na vítězství, vypustil zbytek etapy a dojel se ztrátou osmnácti vteřin na vítěze.

Technický závěr nejlépe zvládlo LottoNL-Jumbo. Tom Leezer najel na čelo s Dylanem Groenewegenem za zadním kolem. Za Groenewegena se zavěsili Ben Swift a Daniel McLay.

Swift dnes na nejlepší dvojku nestačil, třetím místem se však díky bonifikačním vteřinám posunul rovněž na třetí místo celkově za Juliena Vermota a Stephena Cummingse.

V souboji o etapu byl nakonec jen těsně úspěšnější Dylan Groenewegen. McLay si musel vystačit s druhým místem.

[cyklostat id=“Tour-of-Britain“ etapa=“4″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Británie 2016, pořadí 4. etapy“]