Frank vyhrál první etapu po volném dnu, Quintana si favority pohlídal

nabor

Švýcar Mathias Frank z končícího týmu IAM vyhrál dojezd dnešní etapy před Leopoldem Königem (Sky) a Robertem Gesinkem (LottoNL-Jumbo). Největší favorité Quintana, Froome, Contador a Cháves dnes dojeli pohromadě.

Dnešní únik vytvořila početná skupina jezdců – Imanol Erviti, José Herrada (oba Movistar), Michael Gogl (Tinkoff), Michal Golas, Leopold König (oba Sky), Silvan Dillier, Danilo Wyss (oba BMC), Robert Gesink, Bram Tankink (oba LottoNL-Jumbo), Simon Gerrans, Magnus Cort Nielsen (oba ORICA-BikeExchange), Dario Cataldo (Astana), Mathieu Ladagnous (FDJ), Haimar Zubeldia (Trek-Segafredo), Axel Domont (AG2R), Pavel Kochetkov (Katusha), Bart De Clercq (Lotto-Soudal), Kristian Sbaragli (Dimension Data), Mathias Frank, Clement Chevrier (oba IAM), Kristijan Durasek (Lampre-Merida), Stéphane Rossetto (Cofidis), Christoph Pfingsten, Scott Thwaites (oba Bora-Argon 18), Pello Bilbao, Jaime Roson (oba Caja Rural) a Perrig Quemeneur (Direct Energie) – a jejich maximem byl náskok okolo šesti minut.

V průběhu etapy odstoupili Jos van Emden (LottoNL-Jumbo) a Tejay van Garderen (BMC).

Dění v etapě vyprovokoval Maxime Bouet (Etixx-Quick Step), který si doskočil v průběhu etapy do úniku, když 31 kilometrů před cílem zaútočil. S ním se držel Bram Tankink. Brzy byli pohlceni a zaútočili Dario Cataldo a Mathias Frank. Postupně si vypracovali náskok až ke 30 vteřinám, ale únik je při nájezdu do posledního stoupání dotáhl na 20 sekund. V kopci zaútočil Kristian Sbaragli.

2,5 kilometru před cílem zaútočil Mathias Frank. Ve skupině za ním vyprovokoval dění Robert Gesink, se kterým se drželi König a Herrada a brzy doskočili ke Cataldovi.

Frank dojel do cíle s náskokem šesti vteřin na Leopolda Königa, který zatím nenavázal na etapový vavřín z roku 2013.

To už byl v kopci i peloton, kde tempo jela především ORICA, ale prvním útočníkem byl Alberto Contador. Ovšem brzy se k němu připojili Kolumbijci Cháves a Quintana a také Chris Froome. Cháves s Contadorem zkusili nastoupit ještě jednou, ale bez úspěchu a čtyřka dojela do cíle pohromadě.

Video:

Tabulka:

[cyklostat id=“Vuelta-a-Espaa“ etapa=“17″ rok=“2016″ nadpis=“Vuelta 2016, pořadí 17. etapy“]