Jediná individuální časovka letošní Vuelty

nabor

Poprvé v historii se pojede v 19. etapě Vuelty individuální časovka. Měří 37 kilometrů a je v ní dost roviny i technických pasáží na to, aby mistři řemesla získali výhodu.

Profil 19. etapy Vuelty 2016Z Xàbie do Calp vede cesta oblíbeným tréninkovým krajem. Nejtechničtější pasáž přijde mezi 27. a 30. kilometrem a komplikovaný je rovněž závěr se dvěma obraty o 180 stupňů. Jediný těžký úsek vzhůru najdeme na 11. kilometru, kde je solidní rampa.

Obě etapová města mají kolem 30 tisíc obyvatel, jsou pobřežní a lákají turisty. Kamery bude asi nejvíce zajímat Penyal d’Ifac, 332 metrů vysoká vápencová skála čnějící z moře u Calp. Z jejího vrcholu je vidět až na nedaleké Baleárské ostrovy. Roku 1987 byl kolem skály vyhlášen nejmenší národní park ve Španělsku.

Na Tour to byl Froome vs. Dumoulin. Zde úlohu elitního časovkářského specialisty přebírá Castroviejo. Dvojici na papíře nejsilnějších se pokusí konkurovat Contador, Luis León Sánchez a mezi jezdce s největší šancí na výhru se řadí i Leopold König.

Quintana si přál do časovky tříminutový polštář. Má ještě dalších 37 sekund k dobru. Tížit ho může vzpomínka na rok 2014 a přemet v červeném. Také proto asi pojede na jistotu a část náskoku ztratí.

Přenosy od tří. Svein Tuft, kvalitní kanadský tempař, etapu zahájí ve 13:46. Castroviejo vyrazí v 15:49. V 16:26 se spustí z rampy Valverde a pak už bude jen přituhovat, až do startu Quintany v 16:56. Vítěze si můžete opět tipnout na Facebooku.