Orica slaví již třetí vítězství na Vueltě, tentokrát vyhrál Cort Nielsen

nabor

Australský tým Orica-Bike Exchange dále na Vueltě pokračuje ve své mohutné vítězné vlně. Tentokrát vyhrál Dán Magnus Cort Nielsen, druhý dojel těsně ve spurtu Nikias Arndt (Giant-Alpecin), třetí pak vítěz 16. etapy, Jean-Pierre Drucker (BMC).

Do úniku se dnes dostalo pouze 5 jezdců, což je oproti předchozím etapám opravdu málo. Fumiyuki Beppu (Trek-Segafredo), Quentin Jaurégui (AG2R-La Mondiale), Pierre Rolland (Cannondale-Drapac), Mattia Cattaneo (Lampre-Merida) a Louis Vervaeke (Lotto Soudal) tak neměli příliš velkou šanci na úspěch. Možná i proto jim peloton vedený převážně jezdci Giantu, BMC a Movistaru nechával v první polovině etapy hodně prostoru.

Etixx-Quickstep – zabijáci úniků

Se 70 kilometry do cíle ale na čelo najel tým Etixx-Quickstep a náskok úniku začal velmi rychle klesat. Za pouhých 15 kilometry ukrojili jezdci Etixxu z náskoku více než 2 minuty a šance uprchlíků na úspěch rychle klesaly.

Na metě 38 kilometrů do cíle byl náskok úniku pouhých 90 vteřin, Mattia Cattaneo to proto záhy vzdal a vrátil se zpět do pelotonu. I tak dokázalo kvarteto jezdců pelotonu vzdorovat ještě dalších 27 kilometrů.

Na posledních 10 kilometrech byla spousta kruhových objezdu a takticky to byla velmi náročná část. Boj o pozice zvládly nejlépe Německé týmy Bora a Giant. Nikias Arndt měl spurt rozjetý naprosto perfektně, ale trestuhodně nedokázal tuto výhodu využít. Zleva totiž přilétl v posledních metrech Cort Nielsen a Arndta naprosto převálcoval. Pódium doplnil Lucemburčan Drucker, pro kterého je tato Vuelta opravdu průlomová. I pro Corta Nielsena je poslední Grand Tour roku skokem mezi elitu, Simonu Yatesovi skvěle pomáhal v horách a teď k tomu vyhrál etapu. Můžeme jenom čekat co nám ukáže příště.

Zítra nás čeká 37 kilometrů dlouhá časovka, která dost možná rozhodne o vítězi závodu. Bude jím Nairo Quintana nebo Chris Froome? A co ukáže Alberto Contador?

https://www.youtube.com/watch?v=VkQWZAROv3E

 

[cyklostat id=“Vuelta-a-Espaa“ etapa=“18″ rok=“2016″ nadpis=“Vuelta 2016, pořadí 18. etapy“]