Pátou etapu Tour of Britain vyhrál Jack Bauer

nabor

Jen těsně před pelotonem se udržel denní únik a v něm byl nejúspěšnější Jack Bauer. Julien Vermote dojel bez problémů v pelotonu a i pro zítřek pojede ve žlutém dresu.

Ještě před startem etapy odstoupil Ramon Sinkeldam, jeden z možných adeptů na etapové prvenství.

Únik dne se vytvořil přibližně po třiceti kilometrech etapy. Kromě Jacka Bauera (Cannondale-Drapac) zde byli Amaël Moinard (BMC), Erick Rowsell (Madison-Genesis) a Jonny McEvoy (NFTO). Z pelotonu po chvíli nastoupil Javier Moreno (Movistar) a stal se rovněž součástí úniku. Náskok nebyl nijak velký, většinou se pohyboval okolo pěti minut, což dávalo v etapě dlouhé 205 kilometrů větší šance pelotonu. K tomu se navíc přidal silný protivítr.

Jenže náskok se příliš nesnižoval, a tak se na čele pelotonu střídaly týmy Dimension Data a LottoNL-Jumbo. Když zbývalo deset kilometrů, náskok konečně spadl pod minutu.

To již ruku k dílu přidal tým Sky s Eliou Vivianim. Nezahálelo ani Greipelovo Lotto-Soudal. Tři kilometry před cílem byl náskok úniku nížší než půl minuty a v tuto chvíli nebylo vůbec jasné, jestli se před pelotonem udrží nebo ne.

Prvním z jezdců vpředu který nestačil byl Jonny McEvoy. To již rozjel tempo Ian Stannard, vítěz třetí etapy. Jenže ani on nedokázal únik dojet, i když jen těsně.

Spurt nakonec ovládl Jack Bauer před Amaëlem Moinardem a Erickem Rowsellem. Peloton jako první přivedl Caleb Ewan ve stejném čase jako vítězný Bauer.

Jack Bauer, Amaël Moinard, Erick Rowsell
Dnes se jen těsně radoval únik.

[cyklostat id=“Tour-of-Britain“ etapa=“5″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Británie 2016, pořadí 5. etapy“]