nabor

Tenhle kopec už zaslouží respekt. Col de la Sentinelle (5,2 km, 5,4 %) možná není lahůdkou pro vrchaře, nicméně vyhrát pod ním budou chtít Peter Sagan či Michael Matthews. A stejně jako jim povinnost zavelí zkusit udržet kontrolu, povinností jiných bude zkusit je o ni oloupit.

Málokdo by hádal, že jezdec s jeho výbušností se dožije sedmadevadesáti. V roce 1950 žlutý. Po zavedení bodovací klasifikace pak roku 1954 přidal zelenou. Mezitím zvládl vyhrát dvakrát po sobě Valonský šíp a Lutych-Bastogne-Lutych. Konkurenci nenalézal na domácí Tour de Suisse. Sagan už mu sice stačil sebrat prim nejvíce vyhraných etap (a pohodářsky dodat, že o tom předchozím rekordmanovi zatím neslyšel), k dorovnání počtu etapových pódií Ferdiho Küblera mu však stále jedno chybí. Rodák z Curychu by dnes oslavil stovku.

Profil závěrečných kilometrů 17. etapy Tour de France 2019 (Col de la Sentinelle a Gap)Od vzpomínek zpět do žhavé současnosti. Naštěstí ne tak žhavé jako včera, pomůže nadmořská výška. Jak ostatně jinak, když v rámci průjezdu pěti departementy peloton hned dvakrát zabrousí do Hautes-Alpes – Vysokých Alp. V jejich lůně leží prefektura Gap. Nad ní, jak už víme, Col de la Sentinelle (5,2 km, 5,4 %). Dodejme, že pod klesáním čeká další z kratičkých cílových rovin o délce 200 metrů, jíž bude předcházet tak jako včera kruhový objezd.

Profil 17. etapa Tour de France 2019Peter Sagan, Michael Matthews, ovšem také Matteo Trentin. Už v Saint-Étienne jasně nejzvučnější spurterská trojka, která vydržela v pelotonu a utkala se o čtvrté místo. Dnes může být lépe – pro všechny zmíněné.

Van Avermaet, Fraile, Lutsenko, Mohorič. Taková jména se nabízejí pro útok. Ačkoli Tour má Gap docela v oblibě, obhájce máme ve startovním poli jen jednoho. Rui Costa umí kratší kopce i redukovaný spurt, nicméně k top formě má pořád daleko…

Sedmnáctá etapa Tour de France 2019 začíná u Pont du Gard ve 12:25. Vítězný čas tipují organizátoři na rovných pět hodin.

Tipovací soutěž

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.