Bojovník a smolaři 16. etapy: Gougeard vs. Fuglsang, Kreuziger a Quintana

nabor

Bojovníkem etapy jury určila Alexise Gougearda, člena úniku. Adeptů na smolaře je dnes, díky pádům, podle naší redakce několik.

Bojovník etapy – Alexis Gougeard (AG2R)

Francouz vyrazil jako první do úspěšného úniku, celý den v něm odváděl poctivou práci a v závěru se zrychlením tempa podílel i na tom, že byl únik dojet až 2,5 km před cílem. Další Francouz, který potěšil zástupy francouzských diváků.

Smolaři etapy – Jakob Fuglsang, Roman Kreuziger, Nairo Quintana

Jakob Fuglsang, lídr Astany, před dneškem 9. v celkovém pořadí, měl pád 28 km před cílem a jeho devátá Tour de France skončila cestou do nemocnice se zlomenou klíční kostí.

Jediný český závodník v pelotonu, lídr týmu Dimension Data, měl 5 km před cílem nepříjemný pád. Okamžitě sice dostal kolo od svého týmového kolegy, ale peloton se vzdaloval rychlostí 50 km/hod.. Roman, který usiluje o umístění v TOP 10, ztratil minutu na peloton, který dnes dojel téměř vcelku. I po odstoupení Fuglsanga tak zůstává na 14. místě a na desítku mu chybí 5:36 minut. Spolu s ním se do pádu zamotal i Nairo Quintana (Movistar). Je po dnešní etapě na 12. místě se ztrátou 9:30 na muže ve žlutém.