Ve druhé etapě kolem Kalifornie úřadoval Rafal Majka a vyšvihl se do čela celkové klasifikace

nabor

Rafal Majka (Bora-Hansgrohe) ukázal své vrchařské přednosti a dokázal zvítězit v těsném dojezdu druhé etapy závodu Tout of California. Druhý ve stejném čase skončil George Bennett (Team LottoNl-Jumbo).
Druhá etapa závodu kolem Kalifornie odstartovala z města Modesto, aby se jezdci dostali přes horskou prémii na Mount Hamilton do města, kde mají své království hokejoví Žraloci – San José.

Již po 35 kilometrech se utvořila šestice, která jela vstříc nástrahám trati:
Toms Skujins (Cannondale-Drapac), Scott Thwaites (Dimension Data), Danny Van Poppel (Team Sky), Chris Hamilton (Team Sunweb), Daniel Jaramillo a Tanner Putt (oba UnitedHealthcare Professional Cycling Team).

Jaramillo ukázal své vrchařské schopnosti, když dokázal vyhrát na prvních třech prémiích. Zdatně mu sekundoval Toms Skujins, který se jako první odvážil ke stoupání na Mount Hamilton. Ostatní borci začali postupně odpadat. Z pelotonu se stalo pouze torzo tvořící skupinu okolo Rafala Majky.

Na nejvýše položeném místě trati, kde byla horská prémie nejvyšší kategorie byl první Skujins, následovaný Jaramillem. Pak již následovala Majkova skupina. V následném sjezdu začal Lotyš zrychlovat, ale při následném stoupání již byli všichni pohromadě.

Hrdina dne Skujins se v jednom z dalších sjezdů ve vysoké rychlosti srazil s kuželem, který byl postaven u obrubníku a mohl být rád, že následky pád nebyly vážnější. Lotyš se po silnici doslova motal, vypadalo to na lehký otřes mozku. Málem jej srazila skupina pronásledovatelů. Borec z Cannondalu to ještě zkusil, ale nakonec musel, i po dohodě s lékařem týmu, vzdát.

Vpředu nakonec zůstala čtveřice: Rafal Majka, George BennettIan Boswell (Team Sky) a Lachlan Morton (Dimension Data).

V závěrečném stoupání do San José předvedl sondovací útok Boswell, Majka jeho záměr pochopil a dotáhl jej i s oběma soky. Pak zaútočil Bennet, i toho Majka sjel, ale tentokrát sám. Oba borci si to rozdali až do samotného závěru, kde měl polský cyklista více sil a projel páskou jako první. Boswell s Mortonem se snažili, ale dojeli o 7 sekund za vedoucí dvojicí. Další skupinu dovedl do cíle Robert Gesink (Team LottoNl-Jumbo).

Všichni čeští a slovenští borci v závodě přijeli s výraznou ztrátou. Peter Sagan měl něco málo přes deset minut. Útěchou Zdeňkovi Štybarovi může být vyhraná úvodní sprintérská prémie, se ztrátou více než 17 minut být spokojen nemůže. Zbytek borců dojel se spurtery s více jak 20minutovou ztrátou.

[cyklostat id=“Amgen-Tour-of-California“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Amgen Tour of California 2017, pořadí 2. etapy“]