Ve druhé etapě na 4 dny Dunkerque se radoval Arnaud Démare

nabor

Druhou etapu na závodě 4 dny Dunkerque vyhrál Arnaud Démare. Debusschere dokončil hned za ním a stále vede celkově.

Minulou etapu postihl pád, která vyřadil ze hry i bývalého vítěze Arnauda Démara. Dnes byl vítěz Milán-Sanrema z loňského roku proto velmi motivovaný. Tým FDJ, který je na závodě kompletně podřízen ambicím tohoto Francouze, proto strávil na čele pelotonu prakticky celý den. Únik si nenechával příliš odjet, jelikož etapa byla nevyzpytatelná a pro uprchlíky to mohl být zajímavý den.

Francouzský celek nakonec odvážlivce pohltil devět kilometrů před cílem. Poté se strhl boj o pozice. Kromě FDJ byl silný i tým včerejšího vítěze Jense Debusschereho – Lotto Soudal. Pozadu nezůstávalo ani Petitovo Direct Energy.

Nejlepší pozici však v závěru měl Démare. Boj o jeho zadní kolo vyhrál Debusschere. Zdálo se, že dobrou pozici bude mít i Petit, když se Sylvain Chavanel těsně před cílem dostal na úroveň FDJ, jenže Chavanel Petita „ztratil“ ze svého zadního kola, a tak se tento tým dnes do boje o výhru nezapojil.

Démare byl ve spurtu bezkonkurenční. Po včerejším pádu a ztrátě nadějí na celkové pořadí si dnes vylepšil náladu. Druhý byl Debusschere, který tak navýšil svůj náskok v celkovém pořadí. Za Belgičanem finišoval třetí Rudy Barbier.

[cyklostat id=“4-Jours-de-Dunkerque–Tour-du-Nord-pas-de-Calais“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“4 dny Dunkerque 2017, pořadí 2. etapy“]