Bojovníci a smolaři: Bennett vs. Pibernik

nabor

Bojovník etapy byl dnes jasný, Sam Bennett si tento titul zasloužil na všech frontách. Zato smolařů bylo více. Nakonec jsme ale vybrali Luku Pibernika.

Sam Bennett (Bora Hansgrohe)

Irský sprinter ve službách Bory nám opět ukázal jakým bojovníkem je. V průběhu prvního dne v Itálii ho postihla silná nevolnost a bolest břicha. Po první etapě, kde dojel na 9. místě, údajně přes noc ztratil 3 kilogramy hmotnosti. Následující 2 dny si protrpěl a dojel na 193. respektive 168. místě. V průběhu volného dne se o své zážitky z Gira podělil se čtenáři The Irish Independent. Další den byl na pořadu dojezd na Etnu a i tuhle etapu si Bennett zrovna neužil a dojel 182. Dnes to ale bylo něco jiného. Po skvělém výkonu dojel třetí a ukázal obrovské odhodlání. Za nás rozhodně bojovník dne.

Luka Pibernik (Bahrain-Merida)

23letý Slovinec si letos odbývá svou premiéru na Giru a na dnešní etapu zřejmě jen tak nezapomene. Má za sebou skvělou jízdu na Tour de France, ale dnešní událost se fanouškům v budoucnu zřejmě vybaví jako první. Šest kilometrů před cílem totiž před sebou uviděl cílovou čáru, a protože byl na čele pelotonu tak vyrazil kupředu. Sprintoval pár desítek metrů a vytvořil si slušný odstup. Poté projel cílem a zvedl ruce nad hlavu v oslavném gestu. Až pak uslyšel zvonek značící poslední kolo a ohlédl se. Jeho kapitán Vincenzo Nibali v cíli potvrdil, že týmová vysílačka přestala v závěru fungovat a jezdci tak ztratili přehled.

https://www.youtube.com/watch?v=_Ml0rlkWOrk