Ve čtvrté etapě Ruta Del Sol kraloval spurter Bryan Coquard

nabor

Čtvrté a ne příliš náročné pokračování závodu kolem Andalusie končilo hromadným spurtem, který bez větších problémů vyhrál Bryan Coquard (Direct Energie), za ním skončil jeho největší protivník Daniel Hoelgaard z FDJ.

Dnešní etapa vedla z La Campani do Sevilly a měřila bez mála 180 kilometrů. Na své trase měla tři vrchařské prémie, které ovšem byly nejnižší kategorie. Cíl byl v umístěn v centru hlavního města Andalusie Seville, která leží jen několik metrů nad mořem.

Únik dne vytvořila šestičlenná skupina tvořená: Martijn Keizer (Lotto-Jumbo), Diego Rubio (Caja Rural), Jerome Cousin (Cofidis), Lukasz Owsian (CCC), Martijn Budding (Roompot) a Jens Wallays (Sport Vlaanderen).

Borci si během svého úniku vytvořili náskok až dvě a půl minuty, víc ale nezvládli. Celou šestici, hlavně v závěru, táhl Martijn Keizer, přesto byla celá skupina přibližně tři kilometry před cílem pelotonem pohlcena. Hlavní podíl na tom měla stáj Movistaru a Direct Energie, která spoléhala na rychlé nohy své spurterské hvězdy Bryana Coquarda.

Závěrečná část byla velmi technická a v ulicích Sevilly nebylo až do posledního kilometru žádné oplocení, takže fanoušci uskakovali před projíždějícím pelotonem mnohdy na poslední chvíli. A to už balík nabíral na rychlosti. Navíc v jednom z posledních kruhových objezdů nestihl jeden ze závodníku otočit svůj stroj a zvolil jinou dráhu než měl.

Do cílové rovinky vyrazil jako první Daniel Hoelgaard. Bryan Coquard byl až někde na čtvrté pozici, ale šikovným manévrem se dostal na zadní kolo Nora, kterého dokázal chvíli na to přespurtovat.

Všichni favorité dojeli v balíku, poměrně vysoko byl klasifikován Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac) či Alejandro Valverde (Movistar Team). V hlavním poli dorazili do cíle i všichni čtyři Češi.

V čele průběžného pořadí se tedy nic nezměnilo a i v další etapě bude Valverde bránit vteřinový náskok před Albertem Contadorem (Trek-Segafredo). Ondřej Cink (Bahrain-Merida) je i nadále na velmi pěkném 9. místě.

https://www.youtube.com/watch?v=9tKDRvV0H4k