Třetí etapa na Volta ao Algarve patří Castroviejovi, Rogličovi žlutý dres

nabor

Portugalský etapák Volta ao Algarve má za sebou časovku, kterou ovládl Jonathan Castroviejo (Movistar) před Tony Martinem (Katusha-Alpecin) a Primožem Rogličem (LottoNL-Jumbo), který zároveň v čele pořadí vystřídal Dana Martina (Quick-Step Floors).

V úvodu etapy startovala jména jako Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), Jan Bárta (Bora-Hansgrohe), Taylor Phinney, Ryan Muellen (oba Cannondale-Drapac) nebo Alex Dowsett (Movistar). Všechny zastínil Arnaud Démáre (FDJ) a hlavně Lars Boom (LottoNL-Jumbo), který se usadil v čele průběžného pořadí o vteřinu před francouzským spurterem.

Následně se na trať vydali největší časovkáři Tony Martin a Jonathan Castroviejo a brzy po nich i nejlepší trojice závodu.

První Booma přeskočil Tony Martin a s časem 21:28 měl na něho náskok 7 vteřin. O několik minutek později vylepšil nejlepší čas o čtyři vteřiny Jonathan Castroviejo. Velmi dobře rozjel časovku i lídr týmu Sky Michal Kwiatkowski a zařadil se jen o vteřinku za Tonyho Martina. Hned po něm se v téměř identickém čase prořítil cílem Primož Roglič a před Kwiatkowskiho ho zařadily desetinky.

Poté už se čekalo jenom na lídra závodu Dana Martina, ale bylo jasné, že se dnes bude převlékat, protože Dan Martin není žádný skvělý časovkář a také to „potvrdil”, když zaostal o 1:40 a bude muset útočit.

Jan Bárta v časovce příliš nezazářil a skončil až na 68. místě (+ 1:31). To druhý Čech na startu – Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) zajel o poznání lépe, vlastně nejlépe z celého týmu, když skončil 19. (+ 0:48).