Časovku na Ruta Del Sol zvládl nejlépe Campenaerts, Velverde opět lídrem

nabor

Individuální časovku ovládl pětadvacetiletý Belgičan Victor Campenaerts ze stáje LottoNl-Jumbo. Jeho čas nepřekonal žádný z favoritů na celkové prvenství, nejvíce se mu přiblížil Alejandro Valverde (Movistar Team), který se tak vrátil do vedení celkové klasifikace.

Třetí etapa ve španělské autonomní oblasti Andalusie se jela v městečku Lucena. V plánu byla krátká, necelých 12 kilometrů, jízda proti chronometru. Trať nebyla tvořena přímo pro časovkářské specialisty, ale nebyla ani vyloženě horská.

Victor Campenaerts se jako první dostal pod 15 minutovou hranici a měl velkou naději na dobrý výsledek. Jeho jízda byla přímo ohromují, protože v té době v „horkém křesle“ seděl Rakušan Matthias Brändle (Trek-Segafredo). Belgičan mu nadělil 28 vteřin. K výkonu svého krajana se nepřiblížil ani Tim Wellens (Lotto Soudal), ani běloruský, bývalý mistr světa Vasil Kirijenka (Team Sky).

Z nejlepší trojky se vydal na trať jako první Alejandro Valverde. Jeho nohy nebyly ze začátku lehké, ale nakonec se rozjel k velkému výkonu. V cíli byl klasifikován na druhém místě, pouhou jednu vteřinu za vedoucím Campenaertsem. Po Španělovi vyrazil Thibaut Pinot (FDJ). Francouz naopak začal velmi zostra, jenže v cíli mu chybělo 9 vteřin na Belgičana. Jako poslední se vydal na trať Albert Contador (Trek-Segafredo). El Pistolerovi vzal, podle jeho slov, včerejší nástup při výstupu na Mancha Real dost sil a tak nedokázal reagovat na čas Valverdeho a ztratil na něj 6 vteřin, což znamenalo, že Alejandro Valverde se opět oblékl do dresu pro vedoucího závodníka.

Časovku nedokončil jeden z favoritů na vítězství Jon Izaguirre (Bahrain-Merida), když po pádu musel ze závodu odstoupit.

Ondřej Cink (Bahrain-Merida) si vedl nad očekávání dobře. Zajel 15. nejlepší čas a v celkové klasifikaci se posunul už na skvělé 9. místo. Dobře zajel i Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice), který na vítěze ztratil o vteřinu víc než minutu. Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice) a Daniel Turek (Israel Cycling Academy) skončili hluboko v poli poražených.