Kristoff potvrdil v Ománu svou sprinterskou dominanci

nabor

Alexander Kristoff (Team Katusha-Alpecin) dokázal vyhrát i druhou etapu na letošním závodě Kolem Ománu a opět ukázal, že má v úvodu sezony skvělou formu. Za ním dojeli Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida) a Greg Van Avermaet (BMC Racing Team).

Jak už je zvykem v úvodních závodech sezony, tak se i dnes do úniku dostala velmi početná skupina, tentokrát měla 9 členů a mezi nimi byla i velká jména.

Tanel Kangert (Astana Pro Team), Axel Domont (AG2R), Stefan Küng (BMC), Anass Ait El Abdia (UAE Abu Dhabi), Bob Jungels (Quick-Step Floors), Stefan Denifl (Aqua Blue Sport), Mike Teunissen (Sunweb), Fabien Douby (Wanty-Groupe Gobert) a Daniel Eaton (UnitedHealthcare). Uprchlíci si ale nebyli schopni vytvořit výraznější náskok a peloton je celý den držel velmi zkrátka.

Balík v průběhu etapy zvyšoval úsilí a necelých 20 kilometrů před cílem je dostihl. Záhy zaútočil Romain Bardet (AG2R La Mondiale) a na posledním kopci se k němu přidali Fabio Aru, Jakob Fuglsang (oba Astana Pro Team), Mathias Frank (AG2R La Mondiale) či Rui Costa (Bahrain-Merida).

Peloton ale i tuto skupinu stačil dostihnout a po závěrečném sjezdu se všechno schylovalo ke spurtu. V tom si opět nejlépe poradila Katusha-Alpecin a Alexander Kristoff.

Zítra nás čeká předposlední etapa s ikonickým dojezdem na Green Mountain, kde se rozhodne o celkovém vítězi.