Druhá etapa Volta ao Algarve těsně pro Daniela Martina

nabor

Druhým dějstvím pokračovalo portugalské klání Volta ao Algarve. To vyvrcholilo ostrým stoupáním, jenž zvládla nejlépe dvojice Daniel Martin (Quick-Step Floors) – Primoz Roglić (Team LottoNl-Jumbo). Prvně jmenovaný byl o pověstný chloupek rychlejší.

Peloton povolil odjet několika jezdcům: Edward Theuns (Trek-Segafredo), Kenneth Vanbilsen (Cofidis), Igor Bojev (Gazprom-RusVelo), Brian van Goethem (Roompot-Nederlandse Loterij), Adam de Vos (Rally Cycling), Luís Gomes a Daniel Sánchez (RP-Boavista), neboť spoléhal, že rozhodnutí přijde až v závěrečném stoupání.

Jak  favorité předpokládali, tak se také stalo. Do posledního kopce, kde byla rovněž umístěna cílová páska vjížděl celý balík pohromadě. Tempo pelotonu udávala především stáj Quick-Step Floors a na čele byl k vidění i Zdeněk Štybar.

Deset kilometrů před cílem odjela trojice Quick-Stepu ve složení: Štybar, Martin a Enric Mas, a tím natrhala balík za sebou. K trojici se připojil ještě Primoz Roglić a Michal Kwiatkowski (Team Sky).

Když už to vypadalo, že by vedoucí pětice mohla být pelotonem dostižena, tak se vpřed vydala trojice Roglic, Kwiatkowski a Dan Martin. Na metě 5 kilometrů do cíle se k nim přidal ještě Amaro Antunes (W52/FC Porto).  Pronásledovatele vedl Jonathan Castroviejo (Movistar Team). O kilometr později na útok Martina dokázal zareagovat pouze Roglic, Kwiatkowski zůstal zpět, Antunes odpadl ještě chvíli předtím.

Roglić to na Martina zkusil o půl kilometru později, ale Ir se nedal a „docvakl se“ zpět. Mezitím Castroviejo dojel Antunese. Dalších pár stovek metrů se vedoucí duo střídalo, pak se Martin rozhodl k nástupu. Slovinec byl také tentokrát proti. Rinaldo Nocentini (Sporting / Tavira) a Luis León Sanchez (Astana Pro Team) se připojili k dvojici Antunes – Castroviejo. Kwiatkowski se i nadále pohyboval mezi oběma skupinami.

Do posledního kilometru vjížděli Martin s Roglićem pohromadě. Silnější nohy měl v závěru irský cyklista Daniel Martin. Roglić nebyl od úspěchu daleko. Třetí místo udržel Polák Kwiatkowski.

Jan Bárta (Bora-Hansgrohe) dojel 31. se ztrátou 2:19. Zdeněk štybar, který pomáhal při posledním stoupání Martinovi dojel na šestatřicátém místě se ztrátou 4:26.

https://www.youtube.com/watch?v=P-dsfBwuymI