Pinot dokázal přesturtovat Contadora a vyhrává druhou etapu na Ruta Del Sol


Druhé představení závodu Kolem Andalusie má francouzského vítěze. Thibaut Pinot (FDJ) se v závěrečném stoupání dokázal dotáhnout na vedoucího Alberta Contadora (Trek-Segafredo). V závěrečném spurtu jej pokořil a získal etapový vavřín. Doposud vedoucí Alejandro Valverde (Movistar Team) nepatrně ztratil.

Druhá etapa měla otestovat připravenost vrchařů. Podle prognózy jednoho z favoritů na celkové vítězství Alberta Contadora se mělo rozhodovat až v závěrečném stoupání, jenž má průměrné stoupání 10%.

Ihned v počátku etapy odjela pětice: Tim Wellens (Lotto Soudal), Felix Grosschartner (CCC Sprandi Polkowice), Xandro Meurisse (Wanty – Groupe Gobert), Antonio Nibali (Bahrain-Merida) a Georg Preidler (Team Sunweb). Ta si postupně vypracovala až osmiminutový náskok. Zhruba 60 kilometrů před cílem se odpoutala dvojice Wellens – Grosschartner, jehož ve finále Belgičan odpáral a jel zcela osamoceně.

Wellens dojel až na metu 6 kilometrů před cílem, kde byl pohlcen pelotonem a začalo se závodit znovu, ale to již před jezdci bylo závěrečné stoupání na Peňa del Águila. V něm zaútočil jako první Warren Barguil (Team Sunweb), ale se svým nástupem dlouho nevydržel, pak to zkusil Mikel Landa (Team Sky). Přibližně 3 kilometry před cílem nastoupil Contador, kterého se snažil udržet Valverde, ale vedoucí muž celkové klasifikace jeho tempo nevydržel. El Pistolero dojel Landu a vydal se vstříc cíli. Stáj Sky se držela v pozadí, kde byl i Pinot. Valverde s Ionem Izagirrem (Bahrain-Merida) ztrácela několik vteřin. Když už se zdálo, že by to mohlo Albertovi vyjít, tak se vydal vstříc vrcholu a tedy i cíli Pinot. Jeho podstatné zrychlení tříčlenná skupina týmu Sky nezachytila. Naopak se na ně dotáhla dvojice Valverde – Izagirre. Francouz přibližně kilometr před cílem dojel vedoucího Španěla, kterému již docházely síly. Těch měl lídr stáje FDJ dost, aby zaútočil na Contadora a „urval“ pro sebe vítězství. Druhý projel cílovou páskou Contador, což mu stačilo k tomu, aby se pro zítřejší etapu oblékl do dresu lídra. Valverde dokázal najít ještě špetku sil a dojel na 3. místě se ztrátou 7 vteřin na vítěze. S dalším odstupem přijela trojice Sky.

Výborně se opět předvedl Ondřej Cink (Bahrain-Merida), který dojel do cíle na 11. místě, tedy ve druhé vlně favoritů. Celkově mu patří 12. příčka. Více než minutu a půl nasbíral v posledním stoupání Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice), což pro něj znamenalo 21. místo. Jeho stájový kolega Michal Schlegel přijel o další minutu později, přesně deset míst za Hirtem. Posledním do party je Daniel Turek (Israel Cycling Academy), jenž nabral ztrátu 13:16, což je 101. místo.