Třetí den v Ománu překvapivě ovládl Søren Kragh Andersen

nabor

3. etapu Kolem Ománu vyhrál 22 letý jezdec z Dánska Søren Kragh Andersen (Team Sunweb). Druhý dospurtoval exmistr světa Rui Costa (UAE Abu Dhabi), třetí pak vedoucí muž závodu Ben Hermans.

Do úniku dne se, po zběsilých úvodních kilometrech, dostal český závodník František Sisr (CCC Sprandi Polkowice) a spolu s ním kvinteto jezdců Matthew Brammeier (Aqua Blue Sport), Chun Kai Feng (Bahrain Merida), Bert Van Lerberghe (Sport Vlaanderen – Baloise), Gavin Mannion (UnitedHealthcare) a Kazushige Kuboki (Nippo – Vini Fantini).

Rozestup skupiny a pelotonu stále rostl a tak se BMC rozhodlo něco s tím udělat. A když jim poté pomohly ještě týmy Katushy a Astany, uprchlíci neměli šanci. Za pouhých 40 kilometrů se jejich náskok ztenčil na polovinu a uprchlíci dobře věděli, že prakticky nemají šanci.

Jako první rozehrál hru Julian Arredondo, který se po 3 letech v Treku vrátil do svého mateřského týmu Nippo-ViniFantini. K němu se přidal Laurens De Plus (QuickStep Floors) a společně vyrazili vstříc cíli. Arredondo ale zjevně začátkem sezony přecenil své síly a brzy odpadl. To De Plus ještě sebral zbytky sil a v závěrečném spurtu vedoucí skupiny dojel na 4. místě.

Vedení si i do další etapy udržel Ben Hermans, za ním jsou ale v těsném závěsu Rui Costa, Jakob Fuglsang (Astana) a Merhawi Kudus (Dimension-Data). Do konce zbývají ještě 3 etapy a nic tedy určitě není rozhodnuto.